Çarşamba , 24 Temmuz 2019
Güncel
Anasayfa / off-Topic / Sağlık / Sağlık Reformu

Sağlık Reformu

Çocukluk dönemlerimi hatırlıyorum da o hastaneler neydi öyle ? Tıkış tıkış ve yerlerde oturanlar ayakta bekletilen hastalar. Tam bir insanlık ayıbı. Doğum yapan kadın hastanede bekletilir ya da yakını vefat eden biri yakınını morgdan alamaz. Bunların hepsini yaşadı bu ülke insanı.

Kibirli doktorların hastayı azarlamasını da gördü. Hemşirelerin hastayı umursamadığını da gördü.

Bir tedavi görmek için prosedür üstüne prosedür istediler bizden. Hasta halinizde sıra almanızın haricinde ne işlemler yaptırdılar. Bunlar kolay unutulmasın.

Ya doktorlara ödediğiniz bıçak paraları ve diğer hastane ücretlerine ne demeli ?

Peki ya şimdi öyle mi ?

Tam bir sağlık reformu olmadı mı ? Şu an TC Kimlik Numarasını bilen biri istediği doktoru seçebiliyor. Doktorlara devlet muayene ettiği kişi kadar ekstra ücret ödüyor. Böyle olunca size iyi davranan doktoru seçeceğiniz için hastaya iyi muamele eden doktora daha fazla ilgi gösteriliyor. Bu da doktorların hasta azarlama olaylarını tarihe gömüyor.

Hastanelere ücretler ödemiyorsunuz. Prosedürlerde boğulmuyorsunuz. Kuyruklarda beklemiyorsunuz. Bu sağlık reformu değil de nedir kim inkar edebilir ?

Belki Ak Parti hükümetinin yaptığı en önemli icraat de bu olsa gerek.

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.404.649


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.