Cumartesi , 4 Temmuz 2020
Güncel
Anasayfa / off-Topic / Q klavye F klavye

Q klavye F klavye

Bu konu hakkında epeydir bir yazı yazmak istiyordum da nasip bugüneymiş demek ki. Dünyada standart olarak kabul edilmiş Q Klavye varken ülkemizde malesef devlet dairelerinde özellikle F Klavyeler bulunmakta. Bazı yerlerde de görüyorum ki F Klavye eğitimleri veriliyor. Klavyemize sahip çıkalım vs. gibi muhabbetler de yapılıyor. Sanırım Türk buluşu bir klavye çeşiti. Ama kimin bulduğu önemli mi ? Neden standartlardan devam etmiyoruz ?

Ülkemizde geçenlerde F Klavye Yarışmaları düzenlendi. Türkiye her sene F Klavye’de birinci geliyormuş. Q Klavye’de ise derecemiz yok sanırım. Bir çok devrimler ile dünyaya ayak sağlamaya çalışan bir Cumhuriyetin F Klavye takıntısı da bana biraz garip geliyor. Bakalım bu garip alışkanlıktan devlet daireleri ve daktilo yazarları kurtulacak ?

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.465.442


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.