Salı , 7 Temmuz 2020
Güncel
Anasayfa / Teknoloji / PTT Kargomatik

PTT Kargomatik

PTT Kargomatik Nedir ?

PTT büyümeye ve gelişmeye devam ediyor. Bu süreçte teknolojik olarak da alt yapısını güçlendiren şirket son olarak da PTT Kargomatik sistemini tanıttı. Artık mesai saatleri dışında bile kargolarınızı alabileceksiniz.

Şu an Ankara’da 3 ve İstanbul’da 2 adet olmak üzere toplam 5 adet kargomatik bulunuyor. Sizlere verilecek şifre ile kargolarınızı alabileceksiniz.

Kabul esnasında alıcının cep telefonu veya e-mail adres bilgilerinin alınması şartıyla adreste teslimi sağlanamayan veya PTT işyerinde teslim işaretli en fazla 35x37x61santimetre boyutlarındaki gönderilerin 7/24 hizmet veren adreslerine en yakın makinelere bırakılması ve müşterilerin bu makinelerden gönderilerini mesai saatleri dışında da alınması sağlanacak. Alıcılara sms veya e-mail yoluyla iki şifre gönderilecek ve alıcı kargosunu bu şifreleri girmesi sonrasında alabilecek.

Kargomatikler, Ankara’da Dikmen, Eryaman ve Çayyolu, İstanbul’da Avrupa yakası Bahçelievler Dağıtım ve Toplama Merkezi ile Anadolu Yakası Altunizade Capitol İş Merkezi’nde hizmet verecek.

Kaynak: Malatya Güncel

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.465.625


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.