Cumartesi , 18 Ocak 2020
Güncel
Anasayfa / off-Topic / Haber / PKK Terör Saldırısı

PKK Terör Saldırısı

PKK Terör saldırısı durmuyor. Son zamanlarda terör saldırısını artıran PKK Terör Örgütü bu cesareti dış güçlerden buluyor kesinlikle. Özellikle Türkiye’nin yönünü doğuya çevirmesiyle Türkiye’ye baskı yapılmaya başlandı. İran’ın yanlısı politika izlenmesi ve AB’ye olan yalvarır tutumun değişmesi, ABD’ye karşı çıkan, İsrail’e kafa tutan politikalar ile Türkiye güçlendiğini ispat ediyor. Bunu içine sindiremeyen dış güçler PKK’yı kullanıyor.

Hain terör saldırılarının arkasında İsrail duruyor. İçimizdeki hainlerle de iş birliği yapan dış güçler bizi PKK saldırıları ile yıldırmak istiyor.

Beni en çok üzen nokta 15 günlük askerin sınırda ne işi var ? O özel eğitimli bordo bereliler ne iş yapar ? Neden sınırda onlar beklemiyor ? Dağlarda en az 3-4 yıl kalan PKK’lı karşısında 15 gün eğitim almış biri nasıl çarpışabilir ? Hele ki hain saldırı yapanlara karşı nasıl mücadele edecekler ? Neden komando veya bordo bereliler orada değil ?

Bu terör saldırısına Askeriye en kısa sürede bir çözüm bulmalı. Aksi halde şehit sayısı arttıkça Askeriye’ye olan güven azalacak. Hükümüte olan güven azalsın azalmasın önemli değil. Biri gider biri gelir. Ama Askeriye kalıcıdır. Bu yüzden Askeriye’ye güven sarsılırsa ülkemizi çok daha kötü günler bekler. Ne yapıp edip çözüm üretilmeli. 8 Gün Süren Güneş Operasyonu kışa gelmişti. İşte size yaz ayı. Artık boş dağları dövmek yerine sınır geçilip bir çözüm alınmalı. Beklemekle çözüm alınmaz.

Gelişmeleri de merakla takip ediyoruz.

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.437.103


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.