Salı , 4 Ağustos 2020
Güncel
Anasayfa / Mobil / Cep Telefonu / Pil Ömrü İçin Temel Tavsiyeler

Pil Ömrü İçin Temel Tavsiyeler

Bildiğiniz üzere teknolojik aletlerde pil ömrü kullandıkça bitiyor . Bu yazımızda Pil ömrünü yükseltmek için neler yapılabilir onları aktaracağız.

capture-20140822-215407

1.PARLAK EKRAN GÖRÜNTÜLERİ

Parlak arka plan resimleri pil ömründen %20 derecede azaltır . Aşağıdaki iki parlak resim görüyorsunuz üstteki parlak resim pil ömrünüzü azaltır . Ama alttaki daha koyu ve mat renkli parlak resim ise pil dostudur .

PİL ÖMRÜNÜ AZALTAN DUVAR KAĞIDI RESİM ÖRNEĞİ ;

PİL ÖMRÜNE DOST OLAN DUVAR KAĞIDI RESİM ÖRNEĞİ

2. TİTREŞİM MÜMKÜN OLDUKÇA KAPALI OLMALI

Pil ömrünün en kötü düşmanı ise ekrana dokunulduğunda titreşimin açık olmasıdır ( dokunmatik titreşim ) . Sürekli ekranda parmağınızı gezdirdiğinizde her dokunuşta bir titreşim yapılması telefon şarjını daha çok yiyecektir .Buda pil ömrünü gün geçtikçe azaltacaktır . Mümkün olduğunca Dokunmatik titreşim özelliğinin kapatılmasını tavsiye ediyoruz

3. UYGULAMALARINIZI GÜNCEL TUTUN

Her uygulama tabiki güncelleme isteyecektir . Bizim tavsiyemiz uygulamaların güncellenmesi . Örneğin facebook uygulaması ilk çıktığında Şarj oranını öyle bir kullanıyorduki neredeyse yarı yarıyaydı . Ama güncellemeler ile uygulama geliştirildi ve daha stabil hale gelerek en ekonomik çözüme ulaştı .

 4.TELEFONUNUZU DOĞRU ODA SICAKLIĞINDA ŞARJ EDİN 

 Çok Soğuk ya da sıcak ortamlarda şarj edilen cihazların pil ömrü normal oda koşullarında şarj edilme durumlarına göre ciddi şekilde değişiyor ( normal oda koşullarında şarj edilmesi en uygun durumdur ) . Normal oda sıcaklığı  ’15 ile 25 ‘  derece arasında değişen sıcaklık’ demektir .

 

Mete Çolak Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 35.525


En acayip gücümüzdür, kahramanlıktır yaşamak : Öleceğimizi bilip öleceğimizi mutlak