Çarşamba , 4 Ekim 2023
Güncel
Anasayfa / off-Topic / Eleştiri / Paypal Türkiye Şikayet

Paypal Türkiye Şikayet

paypal şikayet_cihanblog

PayPal kullanan bir ticaret adamı olarak PayPal’ın bir eksisini sizlerle paylaşmak istiyorum arkadaşlar. PayPal bunu ya kasten yapıyor ya da henüz alt yapı sağlamadı. Tıpkı her firmanın Türkiye’ye yaptığı negatif ayrımcılık gibi.

Ben yurtiçi ve yurtdışı toptan hediyelik eşya satan bir firma olarak TRY, USD, EUR, GBP, JPY, CAD ve AUD para birimlerini kullanıyoruz. Bu para birimlerine ait banka hesaplarımız da mevcut. Fakat PayPal diyor ki Türkiye’deki hesabınız sadece TRY hesap olmalıdır.

Ekran Görüntüsü - 2014-05-12 11:55:38

Müşteri bana JPY ödeme yaptı. Para aktarılırken %3,4 kesinti yapıyorsun. Bir de ben paramı JPY’den TRY’ye çevireceğim. Sen 100 JPY’yi 2.03 yerin 1.94 olarak alıyorsun. Böyle fahiş bir kur çevirisi olur mu ? Hangi akıl hangi mantık kabul eder ?

İş Bankası Kredi Kartı kullanıyoruz. JPY çekiliyorsa %1’lik bir komisyon alınarak JPY hesabımıza JPY parabirimi ile paramız yatıyor.

PayPal bir an evvel bu sorunu çözmeli. Ben bu para birimlerine ait bütün banka hesaplarını tanımlamalıyım. Ben JPY almış isem param JPY hesabıma JPY olarak yatmalıdır. PayPal’ın satıcıları korumayan tavrını kınıyorum. Biz düşük kuru kabul etmiyoruz. Gerçek dövizi hesabımıza aktarsınlar. Biz gerekli yerlerden gerçek fiyatından bozdururuz.

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.655.229


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.