Perşembe , 14 Aralık 2017
Güncel
Anasayfa / off-Topic / Eleştiri / Parlak Pazarlama Şikayet

Parlak Pazarlama Şikayet

Fotoğraf0008 Eşim üç gün önce Vatan Tv de reklam veren Parlak Pazarlama isimli firmadan uydu alıcısı sipariş vermiş.Ürün elimize ulaştı.Kapıda ödeme olduğu için ödemeyi yaparak ürünü teslim aldık.Yalnız eşimin siparişini vermiş olduğu ürünün markası Techstar bize gelen uydu alıcısının markası Trident idi.Vatan Tv de reklamını verdikleri ürünün markası da Techstar idi.Ve bu ürünü biz Full HD diye satın aldık.

Bu sebeple biz ürününü iade edip ücretini almak istedik.Fakat ürünün doğru ürün olduğunu ve para iadesi yapmayacaklarını söylediler.Biz bu durumla ilgili gerekli yerlere başvuruda bulunduk ama  ben sesimizi buradan da duyurmak istedim.Lütfen böyle insanlara kanmayalım ve gerekli yerlere başvuruda bulunalım.

Ben daha sonradan öğrendim ki bunu çok kişiye yapmışlar.

Sizden de ricam hiçbir ürünü gözünüzle görmeden almayın.Alıyorsanız da alım yaptığınız firmayı iyi araştırın.Böyle insanlara karşı da hakkınızı mutlaka arayın.

 

 

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 1.532


 • Umarım şikayetinizin sonucunu en kısa sürede alırsınız. Maalesef bu tip kandırma olayları internetten çok yaşanıyor. Benim tavsiyem ürün satın almadan ürünün arkasında kim olduğuna bakmanızdır. Televizyondaki reklamlara itibar etmeyiniz. Özellikle pazarlama – satış tarzı reklamlara…

  Bazen ben biraz daha pahalıya alarak bilinen bir markayı tercih ediyorum. Ya da firmanın ticari kaydına bakıyorum. Köklü ama tanınmamış bir firma ise küçük bir araştırma ile güven duymaya başlıyorum.

  Size de bunu tavsiye ederim. En azından bilen bir kişiden tavsiye almakta fayda vardır.

 • İyi günler, öncelikle yazarlığınız hayırlı olsun.

  İnternetten alınan ürünler de bu tarz saçmalıklar olabiliyor. O yüzden alınan yer ve ürün hakkında gerekli araştırmalar yapılmadıkça alış veriş işine girmemek en doğrusu olacaktır. Görerek ve dokunarak almak gibisi yoktur. Ama bu internetten hiç alış veriş yapmamak anlamına gelmiyor. Dikkatli olunduğu sürece internetten alışveriş yapmak hem güvenli, hem de avantajlı hale gelebilir.

  Daha birçok yazınızı bekleriz.

  Selamün aleyküm.