Çarşamba , 24 Temmuz 2019
Güncel
Anasayfa / İnternet / Eğlence / Öz Urfa Halil İbrahim Sofrası Keçiören / Ankara

Öz Urfa Halil İbrahim Sofrası Keçiören / Ankara

Bugünkü Restaurant tanıtımımızda Öz Urfa Halil İbrahim Sofrası Var. Keçiören Belediyesine bir için gittiğimizde yemek yiyecek bir yer aradık. Rastgele gözümüze ilişen mekana girdik.

Halil İbrahim Sorfası’na ilk girişte bahçesiyle karşılaşırsınız. Mekana Nisan Ayında girdiğimiz için dışarda oturma şansımız oldu. Üstü kapalı gölge olan mekanda güzel bir hava ortamında yemeğimizi yiyecektik. Arkadaşlarım patlıcan kebap ve iskender yediler. Ben de tavuk şiş yedim. Yemekleri gerçekten güzeldi. Yemekleri anlatamayacağımız için biraz kısa kesiyorum. Tek kusuru patlıcan kebap yiyen arkadaşımızdan öğrendik. Patlıcanlar biraz fazla pişirildiği için kuru olmuş. Onun haricinde bir problem olmadı.

Yemeklerin yayında verilen mezeler zengindi. Güzel bir salata ve güzel bir ezmenin yanında adını bilemediğimiz yoğurtlu nohutlu bulgurlu hoş bir meze vardı. İçli köfteleri tam harika idi. İkram olmayan içli köfteler tam kıvamında idi. Dışı ince ve içi de bol malzemeli idi.

Garsonların sunumları ve ilgileri de çok güzel. Sunumlar biraz farklı hava veriyordu. Bir şey yermisiniz diye sormak yerine getirip gösteriyorlardı. İçli köftenin gösterilmesi de bizim iştahımızı kabartmış ve sipariş vermemizle sonuçlanmıştı.

Mekanda en çok hoşuma giden şey de çay ikramı oldu. Çay ikramı klasik ikramlardan çok farklı bir semaver çay geliyor ve semaver bitene kadar içebiliyorsunuz. 4 kişi gittiğimiz mekandan 45 TL gibi çok astronomik olmayan normal bir fiyat ile çıktık. Verilen hizmete karşı ödenen miktar pahalı değildi. Açıkçası mekandan son derece memnun oldum diyebilirim. Mekana 8/10 veriyorum.

Eğer siz de bu mekanı merak ediyorsanız Keçiören’de mekana gidebilirsiniz. Adres bilgilerini vereyim.

Cumhuriyet Cad. 4/A Keçiören Belediyesi Karşısı Tel: 0-312-339 9495

Sipariş Hattı : 339 9495

Afiyet Olsun.

Saygılarımla,

Cihan KÜSMEZ

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.404.649


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.