Cumartesi , 17 Ağustos 2019
Güncel
Anasayfa / off-Topic / Öss Uğruna Katlanacağınız Zorluklar

Öss Uğruna Katlanacağınız Zorluklar

Merhaba arkadaşlar,

Önceki yazımızda öss’nin bir maraton olduğunu ve bu maratondaki en büyük silahımızın sabır olduğunu söylemiştik. Bu yazıda da karşılaşacağınız problemlerden bahsedeceğiz. Evet ne yazık ki öss yılımızda birçok problemle karşılaşacaksınız ama bunları aşınca da göreceksiniz ki hedefi çoktan bulmuşsunuz.

İlk olarak sabrı çalışmakta kullacaksınız. Bıkmadan, usanmadan, sabırla ve azimle çalışacaksınız. İlk zamanlar çok zorlanacaksınız ama daha sonra çalışmak bir zevk haline gelecek. Gün gelecek arkadaşlarınız sizi sinemaya vs. davet edecekler. Siz çalışacağım dediğiniz zaman beklide sizinle dalga geçecekler ama siz bunları duymazdan gelmelisiniz.

Siz sabredip çalıştıkça hedeflerinize bir bir ulaşmaya başlayacaksınız. Belli bir zaman gelecek büyük oradanda rahatlamış olacaksınız ve sizinle dalga geçen arkadaşlarınız size imrenecek ve bunu yüzünüze söylemekten çekinmeyecekler.

Ve yıl sonunu gelip o final mahiyetindeki sınava girince siz istediğiniz yere gitmiş olacaksınız, o arkadaşlarınız ise ya istemedikleri bir yere gidecek veya şansını diğer sene deneyecek.

Saygılarımla
Ahmet MEMİŞ
Endüstri Mühendisi

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.408.105


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.