Pazar , 8 Aralık 2019
Güncel
Anasayfa / off-Topic / ÖSS İlk Heyecan ve Üniversite

ÖSS İlk Heyecan ve Üniversite

İyi Günler Öğrenci Arkadaşlar,
Size güzel bir hikaye anlatacağım. Eminim bu hikaye ile sizin ortak bir yönünüz vardır.
Sabah erken saatlerde kalkan Ahmet ailesiyle beraber kahvaltı yapmaya oturdu. Kahvaltıda çay, peynir,zeytin, domates, biber, tereyağı, bal vardı. Ahmet iştahlı bir şekilde sofradakilerden yemeye başladı. Bu arada çayını yudumluyordu. O kadar rahatlamış hissediyordu ki kendini. ÖSS yükü üzerinden kalkmış. Sınavdan da iyi bir puan almıştı. Artık her şey tercih sonuçlarına kalmıştı.
Yemek yerken saat 10:00 suları…
Bir telefon gelir. Ahmet’in samimi arkadaşı ÖSS yerleştirme sonuçlarının açıklandığını ve şu an internette ösym’nin sitesinde olduğunu söylemektedir. Arkadaşı TC. Kimlik Numarasını istemektedir.
Ahmet heyecanlı bir biçimde dudakları titreyerek TC kimlik numarasını söyler. 45-72-33-16-45-2
Bunun üzerine arkadaşı yoğun talep yüzünden ağır yüklenmekte olan sayfayı güç bela açar ve Ahmet gözünaydın istediğin yer olmuş. Marmara Makina Mühendisliği gözünaydın kardeşim.
Ahmet’in gözü dolmuş, ailede bir sevinç ve bir sürur hakim. Ahmet ne yapacağını bilemiyor ve bir kere daha hafifliyor. Adeta uçacak.
İşte böyle bir hikayeydi ahmetinki. Peki ya sonuç hüsran olsaydı ?
Biz bu durumu düşünmedik. ÖSS’ye girecek arkadaşlara moral olsun istedik. Eğer hüsran olursa da üzülmesinler. Hayatta her şey ÖSS değil. Aslında ÖSS bir son değil sadece bir başlangıç. Eğer siz orayı zirve görürseniz onun yüzlerce kat yükseği hayat karşısında hiçbir zaman zirve yapamazsınız.


Saygılarımla,

Cihan Küsmez

Matematikçi

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.429.753


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.