Çarşamba , 16 Ocak 2019
Güncel
Anasayfa / off-Topic / Haber / Osmanlı Padişahını Anma Töreni

Osmanlı Padişahını Anma Töreni

17 Kasım Günü Abdülmecit’i anma töreni düzenlenecek. Türkiye Cumhuriyeti tarihinde bir ilk bu. Fakat solcu kesim bundan oldukça rahatsız. Acep neden ola ki ?

Sebebi oldukça açık. Kendilerinin 1923 ile doğduğunu iddia eden bir zihniyetten başka ne beklenebilir ? Ata inkar etmekte pek mahir olan kemalist kardeşlerimiz (!) 10 Kasım Mustafa Kemal Atatürk anılırken ses çıkarmıyor da neden bize övünülecek bir kültür mirası bırakan Osmanlı ve hanedanı anılınca sesleri çıkıyor ?

Sayın (!) Yılmaz Özdil yazısında demiş ki : Abdülmecit değil Vahdettin anılıyor. Hem de 17 Kasım gününde. Neymiş efendim 17 Kasım’da Vahdettin’in ülkeden kaçış günüymüş. Aslında Akparti Abdülmecit’i öne sürüp Vahdettin’in kaçışını anıyormuş.

Bir de demiş ki Sayın (!) Özdil “Vahdettin’in defolup gittiği gündür 17 Kasım”. Halt etmişsin sen onu. Vallahi Özdil Bey, biz de sizin bu ülkeden defolup gideceğiniz günü göreceğiz Allah’ın izni ile. Atasını inkar eden bir adamdan ne hayır gelir ki vatana millete ?

Vahdettin’in hain olduğunu iddia edenler sadece sizlersiniz. Sizin yalancı tarih yazarlarınız da kitaplarımıza öyle yazdı. Biz bunu da düzelteceğiz merak etmeyin.

17 Kasım’ın seçilmesinde özel bir durum tabi ki vardır. Bu ince mesajı zalimlikten başka bir şeyi bilmeyen okumuş ama eşşekliği baki kalmış bir kısım solcu kesime ithaf ediyoruz.

Bu ülkede artık bir şeyler değişiyor ve değişecek. Artık nasıl Mustafa Kemal anılıyorsa aynı o şekilde Fatih Sultan Mehmet de anılacak Vahdettin de…

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.368.901


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.