Çarşamba , 7 Haziran 2023
Güncel
Anasayfa / İnternet / Eğlence / Dizi / Orphan Black Nasıl Bir Dizi ?

Orphan Black Nasıl Bir Dizi ?

Orphan-BlackOrphan Black dizisi yeni izlemeye başladığım ve favorilerim arasına kattığım bir dizi. IMDB’den aldığı 8.5’lık puanı düşündüğümüzde ne kadar iyi bir dizi olabileceğini tahmin edersiniz.

Ben dizi hakkında size bir kaç bilgi sunmak istiyorum. Dizi bugüne kadar izlediğim ilginç diziler arasına girmeyi başardı. Çünkü alışılagelmiş bir konusu yok. Bilim Kurgu sevenler için oldukça iyi bir yapıt.

Sarah Mannington rolündeki Tatiana Maslany oldukça iyi bir oyunculuk gösteriyor. Genelde böyle gizemli dizilerin gizemini gösteren bilgiler vermek hoşuma gitmez. Fakat baştan sona gizem dolu bir dizi olduğu için bu dizi hakkında bazı gizli bilgileri vermemiz gerekiyor.

Birinci sezonun ilk bölümünde bir suçlu olan Sarah tren istasyonunda intihar eden bir kadının çantasını alması ile başlar her şey. Tuhaf olan şey ise ölen kadının tıpa tıp Sarah olması. Ölen kişinin Beths Child adında bir polis olması ile macera iyiden iyiye gelişir. Beths’in yerine geçen Sarah’ın başına bir çok dert gelmektedir.

Dizinin ilerleyen bölümlerinde Sarah kendisine tek benzeyenin Beths Child olmadığını görür ve artık çevresinde sayısını bilmediği kadar benzeri vardır.

Kesinlikle tavsiye ettiğim bir dizidir.

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.638.035


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.