Pazar , 5 Temmuz 2020
Güncel
Anasayfa / off-Topic / Din / Ölüm heran bizimle !

Ölüm heran bizimle !

Ölüm tüm benliğiyle, sonsuzluğa açılan bir kapı, o heran bizimle… Bizlerin bu durumun farkında olup etrafımıza bakıp ibret almamız kaçınılmaz ve bir o kadar gerekli bir durumdur.

Nice gençler bir bir “Her nefis ölümü tadacaktır” gerçeği ile yüzyüze gelip ölüyorlar ! Bu kadar can, bu kadar genç acaba öldükten sonra yok mu oluyorlar ! Hayır ! Yaptıklarının, bir bir hesabını veriyorlar.

Bu gerçekler gayet açık ve net iken ve biz dahi bildiğimiz halde bir inat uğruna bizi yaratanı, hergün yedirip içiren, yaşatan, Allah(c.c)’ı unutup eften püften sebeplerle namazı bırakmak, hatta ve hatta hacı hoca derler diye, sofi, nurcu, süleymancı, fettullahcı derler diye müslümanlığın bu önemli şartı olan, dinimizin direği namazı hiç kılmamak, kılmayı bile düşünmemek bir müslümana, ben müslümanım diyen iman ehline yakışacak şey değil, Allah(c.c)’ın iman nasip ettiği biri olarak adeta nankörlüktür.

Borcunu elinde imkanı varken ödemeyen bir kişi de bunun gibidir. Elimiz ayağımız tutarken bizler namaz kılmıyorsak bunun hesabını ahirette çok ağır bir şekilde vereceğiz demektir.

Bizi nimete götürecek olan, dünya ve ahiretimizi zenginleştirecek olan, dinimizin direği namazı kılmamak, Allah(c.c)’ın müslümanlık nasip ettiği, müslüman bir toplum içinde doğmasını sağladığı, vesileler kıldığı iman ehli bir insan için tam bir ahmaklıktır, dünya hevesatı uğruna sonsuza dek sürecek mutluluğunu, saadetini, güzelliğini, zenginliğini ve dahalarını satması demektir. Hem de öylesine ucuza ! …

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 520.188