Çarşamba , 7 Haziran 2023
Güncel
Anasayfa / off-Topic / Siyaset

Siyaset

Çözüm Süreci Çözülme Süreci

MHP’nin bir argümanı vardı. Neydi o argüman ? “Çözüm Süreci Çözülme Süreci” MHP’ye göre ihanet planıydı, çözülme süreciydi vs. vs. MHP’ye tek katıldığım nokta Çözüm Sürecinin bir Çözülme süreci olduğu. Tek bir farklı Çözülen Türkiye değil PKK’dır. Ne demişlerdi başlarda ? Haburda teröristleri alkışlarla karşıladınız. Teröristlerin vekil olmasının önünü açtınız. Cevabım şu… PKK, Türkiye’nin kanseridir. Vücuda öyle bir yerleşmiştir ki ... Devamını Oku »

Neden Çözüm Süreci ?

Neden çözüm süreci ? Cumhuriyetin kurulmasından bu yana yapılan ne büyük hataydı ulusçuluk fikri. Ümmetçilik terk edildi ve ulusçuluk mu millete servis edildi. Üstelik “Arabın aceme, acemin araba bir üstünlüğü yoktur. Üstünlük takvadadır.” diyen Peygamberimiz (a.s.m) varken… Yine ne diyordu o Peygamberimiz (a.s.m) ? Irkçılığa (asabiyyeye) çağıran Bizden değildir; ırkçılık için savaşan Bizden değildir; ırkçılık üzere, asabiyye uğruna ölen Bizden ... Devamını Oku »

Ona Yok Buna Yok MHP

7 Haziran seçimleri sonrası MHP öyle bir çizgi izliyor ki ne tabanı anlıyor ne tavanı. Ülkenin en karışık dönemlerinde siyasi hesapları bir kenara bırakıp sadece devletini düşünen MHP gitmiş yerine tanımadığımız insanlar gelmiş sanki. Tamam Akparti ile tabanın istediği halde Koalisyon yapmamanı anladık diyelim. Erken seçime de karşı çıkmak ne ? Ülke hep böyle karışık mı duracak ? Geriye tek ... Devamını Oku »

Erken Seçim

7 Haziran’dan sonra ilk aklıma gelen Erken Seçim’di. Ama bu süreç akıllı bir biçimde partiler tarafından yönetilmeliydi. O yüzden hiçbir parti erken seçim lafını ağzına almamıştı. Çünkü o süreçte kim erken seçim lafını ağzına alsa oy kaybetmesi kaçınılmazdı. İşte böyle bir dönemde partiler erken seçim muhabbetine girmediler. Olayın Akparti cephesine bakacak olursak Akparti Erken Seçim’i isteyen değil koalisyonu isteyen bir ... Devamını Oku »

HDP ve Barış Süreci

7 Haziran’dan sonra HDP ve Barış Sürecini çok iyi gördük ve analiz ettik. HDP’nin ve Selahattin Demirtaş’ın gerçek yüzünü daha iyi anladık. Anlamamakta halen direten varsa erken seçim muhabbetlerinin çıktığı bugünlerde borsa ve faiz dengelerine iyi baksın. O zaman anlayabilir. Bununla da anlamıyorsa zaten faiz lobisinin üyelerindendir o kişiler. Doğan Medyası 7 Haziran’dan önce öve öve bitiremediği Demirtaş’ı şimdi yerden ... Devamını Oku »

Erdoğan Logosunun Anlamı

Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı seçimi için yapılan Erdoğan logosu çok konuşulmuştu. Bugün logunun bir sırrı ortaya çıktı. Logoda Arapça Muhammed yazısı gizlenmiş durumda. Bunu Bakan Şimşek açıkladı. Yorumları alalım. 🙂 Devamını Oku »

Cumhurbaşkanlığı Seçimi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Başbakanlığının 12. yılında Cumhurbaşkanı adaylığını açıkladı ve 10 Ağustos tarihine hepimiz kilitlenmiş durumdayız. Paralel yapının tasfiye edileceği bir süreci dört gözle beklediğimi açık açık söylüyorum. Bundan dolayı da hiçbir çekincem yok. Recep Tayyip Erdoğan Samsun’da başladığı seçim turuna bugün Erzurum’da devam etti. İnşaallah ilk turda galip gelip bizleri sevindirecektir. Devamını Oku »

Suud Kralı, İhvan’ı terörist ilan etti !

Bulunduğu topraklardan utanmayan biri var ! Suud Kralı… Abdullah bin Abdülaziz el-Suud… Evet. Evet üsteki resmi görüyorsunuz… Suud Kralı belki gözünde ki o gözlüklerden dolayı görmüyor olabilir ama bu tablo da hanımı katledilen ve kanı yerde kalan bir adam eşinin cansız cesedinin başucunda ne yapıyor acaba ? Devamını Oku »

Melih Gökçek Aziz Yıldırım’ı İstemiyor

Melih Gökçek sevdiğim siyasetçilerden biri olmasına rağmen bu tarz konuşmalarından pek hoşlanmıyorum. Gökçek’in bu davranışı Akparti’nin Fenerbahçe Yönetimine karşı bir tutumu var algısı oluşturmaktadır. Devamını Oku »

Türkiye’de Faiz Lobisi

[poll id=”7″] Dünya üzerinde öyle aileler var ki, ülkeleri tabiri caiz ise haraca bağlar gibi faiz tuzağına çekiyor. Özellikle 3. sınıf dünya ülkeleri kazançlarının çok büyük bir kısmını faiz lobilerine kaptırıyorlar. Faiz lobisi derken biz bankalardan bahsetmiyoruz. Bankalar faiz lobilerinin sadece küçük bir parçası. Faiz lobileri ülkelerin genel kaynaklarını sömüren bir kurumdur. Mesela Blood Diamond filmini hatırlarsanız (Kanlı Elmas) Afrika ... Devamını Oku »