Çarşamba , 7 Haziran 2023
Güncel
Anasayfa / off-Topic / Sağlık

Sağlık

Apple’nın Başı Tekrar Dertte!

Apple’nın Çinde yaşadığı sorunlarına bir yenisi daha eklendi.China Labor Watch ve Green America‘nın yeni bir raporu Suqian, Çin’de yer alan ve Apple tedarikçisi Catcher TechnologyChina Labor Watch ve Green America’nın yeni bir raporuSuqian, Çin’de yer alan ve Apple tedarikçisi Catcher Technology işletiminde olan Apple Fabrikası mecbur mesai,yangın riski ve zehirli maddelere maruz kalma durumlarından dolayı şikayetlerinin ardından Apple bölgeye inceleme ekibini ulaştırdı. ... Devamını Oku »

Şekil Değiştiren Materyal

  Bilim adamları tarafından şekil değiştiren materyal elde edildi ! Bilim adamları yeni bir plastik tipi geliştirdiler ve bu plastik tipinin insan yüzünü yeniden oluşturmak içinhariha bir materyal olacağı düşünülüyor. Plastik cerrahi de insan yüzünün şeklini birebir alabilecek bir materyal geliştirildiğini iddia eden bilim adamları, gelecekte bu materyalin kullanımı için çok umutlular. Texas A&M Üniversitesi tarafından geliştirilen şekil değiştiren materyal ... Devamını Oku »

Nevşehir’de Eczanelere Kötü Haber

Yasa değişiyor ve artık herkes istediği yere eczane açamayacak. Yeni yasaya göre 3.500 kişiye bir eczane düşecek şekilde eczane açılmasına izin verilecek. Bir Nevşehir’li olarak bakıyorum da 70 civarı eczanenin olduğu Nevşehir’de denilen rakama uyulsa 245.000 nüfuslu olursak bu kadar eczaneye izin verilecek. Oysa Nevşehir nüfusu sadece 90bin. Demek oluyor ki Nevşehir’de eczaneler için kötü haber. Devletin bu kararı nasıl ... Devamını Oku »

GATA Nasıl Bir Hastane ?

[poll id=”13″]GATA denilince aklıma hep gözümde çok büyük ve Türkiye’nin en iyi hastanesi imajı vardı. Tabi Askerlik Muayenesi için gittiğim GATA’daki izlenimlerim sonucunda Türkiye’nin en iyi hastanesi olmaktan çok vasatı geçemeyen bir hastane olduğu kanısına vardım. Devamını Oku »

Gece uykusunun önemi !

Şuan saat 02:11. Evet, bu yazıya başlarken saat’im böyle gösteriyordu. Peki ya doğru mu ? Tabi ki doğru; saat doğru da benim burada oturmam yanlış. Niye mi ? Devamını Oku »

Okul Kantinleri Projesi

Öğrencilik yıllarının en güzel muhabbetlerinin geçtiği yerler hiç şüphesiz okul kantinleridir. Hatta bir çok zaman öğrenciler bir şey almasalar bile burada muhabbet etmektedirler. Arkadaş ortamında öğrenciler birbirlerini etkilemektedirler. Çocuklarının kontrol etmek isteyen her ebeveyn bu durumdan endişe duyar ve çocuğunu gözlem altında tutmak ister. Devamını Oku »

Adaçayı Nasıl Yapılır ?

Adaçayı’nın faydalarına değinmeden nasıl yapıldığını anlatacağım. Eşimin faranjit rahatsızlığından dolayı ilgi alanıma giren adaçayı’nı demlemeyi öğrendim. Acemi kullanıcılar şifa niyeti ile aldıkları adaçayından şifa yerine zehirlenmeye varan tehlikeler ile karşı karşıya kalabilirler. UYARI: Adaçayı kesinlikle kaynatılmaz ! Adaçayı, nane limon kaynatılır gibi kaynatılmaz. Bu kaynatma süresi uzatılırsa adaçayı özelliğini yitirip zehirlemeye varan sonuçlar doğurabilir. Adaçayı yapraklarını bir tatlı kaşığı içerisine sığacak ... Devamını Oku »

Muz Kabuğunun Faydaları

Alternatif tıbbın, günümüzdeki tıb çalışmalarından çok daha önemli olduğunu düşünen biriyim. Kimyasallarla oluşturulmuş bir ilacın, bir bitki kadar faydalı olduğunu düşünmüyorum. Fakat bu tıb metodunu çağdışı, bilimsel değil gibi gösterilerek insanlar etki altına alınmaya çalışılıyor. Devamını Oku »

Neron Hastalığı

Biraz önce Beyaz Show’a bakarken bir kadın söyledi. Ateş yakma hastalığı var. Neron Hastalığı diyorlar diye. Şahsen ben Neron Hastalığı diye bir tabir duymadım. Tarihteki Neron’un durumu ile bir özdeşlik kurdu sanırım bayan. Ateş yakma hastalığının adı Piromani‘dir. Piromani Yunanca kökenli bir kelimedir. Pyros (ateş) kökünden geliyor. Neron Hastalığı diye aratan olursa diye bilgi verme amacıyla yazdım… Neron Hastalığı yerine ... Devamını Oku »

Burun Bantları

Uyurken horlama bir çok kişinin karşı karşıya kaldığı hastalıklardan birisidir. Burun kanallarının açık olmaması ile yaşanan bu sorun insanın rahat bir uyku almasını engellediği gibi sabah kalkarken yorgunluk hissine sebep olur. Sinüzit hastası biri olarak Breathe Right’ın burun bantlarını denedim. Memnun da kaldım diyebilirim. Fakat fiyat noktasında çok pahalı olduğu için kullanmayı bıraktım. (10 kullanımlık paket 15 TL) Burun bantlarından ... Devamını Oku »