Salı , 6 Haziran 2023
Güncel

Haber

Türkiye’den ve Dünya’dan güncel haberleri burada paylaşacağım.

Bilgisayar Oyunu Wolfteam Yasaklanıyor

Son zamanda popülerleşen Wolfteam oyununa yasaklama geliyor.Sanal alemdeki şiddetin gerçeğe dönmesi gerçek oldu.Oyundaki sisteme göre bir bir grubun toplaşması adı verilen klan sistemi ile bir araya gelen bir gurup oyun teröristleri genç kullanıcıları sıkıştırıp önce şiddet uyguladıktan sonra tehditler savuruyorlar. Bunun videoya çekilip yayınlanması ile ortaya çıkan bu korkunç olay bazı insanların sanal aleme ne kadar önem verdiği ucuzluk gösterisidir.Ne ... Devamını Oku »

Atama kontenjanları belli oldu

Milli Eğitim Bakanlığı 40000 öğretmen atayacak ve branş bazında kontenjanları bugün açıkladı . Kontenjanlarda süpriz sayılabilecek rakamlar var .Örneğin sınıf öğretmenliğine rekor seviyede kontenjan verilmiş.İkinci sırayı İngilizce ve üçüncü sırayı Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenliği izliyor. Okullarımızda 40.000 öğretmenden çok daha fazlasına ihtiyaç var ama MEB bu kadar bütçe ayırdı .Umarım atanamayan öğretmen kalmaz .Kontenjanlara ve atama duyurusuna şu ... Devamını Oku »

Irak Başkanı Görevini Bıraktı

  Irak başkanı Maliki Görevini Bıraktı . Devletin kurulma haklarının Haydar El ABADİ’ye verilmesi Maliki’den sert tavırlar aldı ve başkanlık görevini bıraktı Abdurrazzak’tan Açıklama yapıldığı öğrenildi . Açıklamasına ise Maliki’nin görevini Haydar el-ibadi’ye devrettiğini söyledi . Son olarak Abdurrrazak  Maliki’nin ırak federal Mahkemesinde Cumhur Başkanı Fuat masum hakkındaki açtığı davadan geri çekildiğini açıkladı .   Maliki’nin Banta kaydedilen konuşması ırak ... Devamını Oku »

3. Havalimanının Adı Belli Oldu

Uzun süredir ismi konusunda tartışmaya açık bir konu haline gelen ve sürekli tartışma ortamı hazırlayan 3. Havalimanının adı belli oldu . Lütfi Elvan  ( Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı ) üçüncü havalimanına 12. Cumhur Başkanı olan Recep Tayyip Erdoğan’ın adının verileceğini açıkladı . ”  ŞIK OLMAZ DENEREK AÇIKLAMASI ERTELENDİ ” VİDEO : CİHAN HABER AJANSI ( Cihan Haber Ajansına Teşekkürlerimizi Sunarız ... Devamını Oku »

Steve Jobs Yaşıyormu ?

Apple’ın kurucusu ,  dahi   Steve Jobs uzun bir süre önce vefat etmişti . Fakat TheHorseSizedDuck isimli kullanıcı, birkaç gün önce Brezilya’da Görüp çektiği bu resmi sosyal ağlarda yaymaya çalışıyor. Peki gerçekten yaşıyor mu ?  Açıkçası teknoloji dehası olan Steve Jobs ‘un yaşaması bana şunu düşündürüyor ; Bu adam bir teknoloji dehası ya bu adam ölmediyse ? Gerçek mi yoksa benzerlikmi bilinemez. Sonucu bizde ... Devamını Oku »

Erdoğan Logosunun Anlamı

Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı seçimi için yapılan Erdoğan logosu çok konuşulmuştu. Bugün logunun bir sırrı ortaya çıktı. Logoda Arapça Muhammed yazısı gizlenmiş durumda. Bunu Bakan Şimşek açıkladı. Yorumları alalım. 🙂 Devamını Oku »

Cumhurbaşkanlığı Seçimi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Başbakanlığının 12. yılında Cumhurbaşkanı adaylığını açıkladı ve 10 Ağustos tarihine hepimiz kilitlenmiş durumdayız. Paralel yapının tasfiye edileceği bir süreci dört gözle beklediğimi açık açık söylüyorum. Bundan dolayı da hiçbir çekincem yok. Recep Tayyip Erdoğan Samsun’da başladığı seçim turuna bugün Erzurum’da devam etti. İnşaallah ilk turda galip gelip bizleri sevindirecektir. Devamını Oku »

Başbakan Erdoğan Şehidin Evinde Kuran-ı Kerim Okudu!

İsrail’in düzenlediği Mavi Marmara saldırısında yaralanan ve 4 yıldır tedavi gördüğü hastanede vefat eden Uğur Süleyman Söylemez dün akşam saatlerinde vefat etti. Mavi Marmara’nın 10. şehidi olan Uğur Süleyman Söylemez’in vefatının ardından, Ankara’daki evine taziyeye giden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, burada Bakara Suresi’nin ilk ayetlerini okudu. Ayrıca Ziyarete; AK Parti Ankara Milletvekili Cevdet Erdöl, Eski Sağlık Bakanı ve AK Parti Erzurum Milletvekili Recep Akdağ, Siyasi Başdanışmanı ... Devamını Oku »

Kız istemeye gitti kahveden öldü!

Merak etmeyin zehir katmamışlar, kimyasal hiç değil ! Öyle bilinmeyen değişik bir madde de yokmuş kahvede ! Olay ne biliyor musunuz ? Kusura bakmayın ama densiz bir gelin adayının kahvenin içine peynir, reçel, domates, tuz, yağ, şeker, yumurtanın sarısı ve bal koyması! Haberin Ayrıntıları Konya’nın Selçuklu ilçesinde kız istemeye giden T.M ve ailesi Allah’ın emri ile kızlarını istemeden önce kahvelerini içtiler. Damat adaylarının ... Devamını Oku »

Recep Tayyip Erdoğan İçki İçilen Camide Namaz Kılmış

Zaman Gazetesi artık o kadar çirkefleşti ki, artık yazmadan edemez oldum. Gezi olaylarında marjinal solcu zihniyetin neler yapabildiğini gördük. Her yeri yangın yerine çevirdiler. Sağ kesimdeki duyarlı vatandaşların Gezi olaylarına nasıl baktığı malum. Fakat sağ tabana hizmet veren Zaman Gazetesi’nin Tayyip Erdoğan için yazdığı yazıya bakar mısınız ? Bu yazıyı düzeltmek isteyeceğim ama neresini düzeltsem o kadar yanlış ki. İçki ... Devamını Oku »