Salı , 6 Haziran 2023
Güncel
Anasayfa / off-Topic / Eleştiri

Eleştiri

Gündeme dair her türlü eleştirimizi Cihan Blog olarak bu bölümden yayınlayacağız.

Yapı Kredi Sanal Pos Şikayet

Yapı Kredi Sanal Pos’u kullanan bir e-ticaret firmasının yöneticisiyim. Sanal Pos’u blokeli olarak ayarlamışlar. Ertesi gün hesaba geçen şekilde ayarlanmasını istedik. Nevşehir Merkez şubeye de gittik. Bir kaç kez dilekçe verdik. Kobi’deki arkadaş sağolsun(!) pek bizle ilgilenmedi. Ne bir geri dönüş yaptı ne de bir yol gösterdi. Tekrar tekrar gittiğimizde konuyu hatırlamıyordu bile. Bu konuyu dediğimizde banka kabul etmiyor vs. ... Devamını Oku »

İş Bankası Fazla Para Çekimi

İş Bankası resmen bir sahtekarlığa imza attı. Ben Google Adwords’ten para çekiyorum. Adamlar para kırpıyorlar. 500 TL çekiyorum. 8 TL para kırpıyor. 750 TL çekiyorum 10 TL para kırpıyor. Böyle bir şey var mı ? Müşteri hizmetlerini arıyorum. Kur farkından kaynaklanıyor diyor. Kardeşim TL çekim yaptım ne kur farkı diyorum. Google’a sorun diyor. Google’dan faturalarımı aldım. Adamlar 500 TL çekmiş. ... Devamını Oku »

Gariplikler Ülkesi

Son günlerin en önemli gündem maddelerinden biri cumhurbaşkanlığı seçimleri. Türkiye ilk defa kendi cumhurbaşkanını seçmek üzere sandığa gidecek. Anket sonuçlarına göre Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın %54-55,Ekmeleddin İhsanoğlu’nun %37-38,Selahattin Demirtaş’ın ise%7-8 oranında oy almaları bekleniyor. Siyasetle çok fazla ilgilenen biri olmadığım için Allahu Teala’dan hayırlısını temenni etmekle yetiniyorum. Açıkçası daha 3-5 gün öncesine kadar seçimlerle hiç de ilgilenmiyordum. Hatta “Amaannnn! Bana ... Devamını Oku »

Minelask.com.tr tesettür giyim

  Son günlerde sanal tesettür firmaları sürekli artıyor.Alışveriş yaparken önemli olan    ürün degil aslında .Önemli olan firmanın müşterisine karşı tutumu ve stratejisi. minelask.com.tr den bir ürün aldım .Bu firmanın reklamlarını sürekli görüyordum ,ürünleri farklı ve güzel yanlız aldıgım urun mankendeki seçtiğim ürünle birebir aynı    gelmedi .Müşteri temsilcisini aradım tamam iade de sıkıntı yok ama kargo fiyatı bana  aitmiş ... Devamını Oku »

Avea Nevşehir Bayi Şikayet!

Merhabalar, Bugün itibari ile aylık Fatura ödeme amacıyla eşimle Avea Nevşehir Bayii’ne gittim. Faturayı ödemek istediğimde ilgili müşteri temsilcisi Post cihazının çalışmadığını söyledi. Konunun post cihazı ile bir ilgisi olmadığını, nakit ödemek istediğimi bildirdiğim halde, “Nakit ödemeninde post cihazı ile gerçekleştiği” söyleyip işlemin yapılamayacağını söylediler. Eşim’de bu mağduriyeti daha önce yaşamış olmalı ki “Burası Hep Böyle” dedi. Bir bayii nasıl ... Devamını Oku »

Paypal Türkiye Şikayet

PayPal kullanan bir ticaret adamı olarak PayPal’ın bir eksisini sizlerle paylaşmak istiyorum arkadaşlar. PayPal bunu ya kasten yapıyor ya da henüz alt yapı sağlamadı. Tıpkı her firmanın Türkiye’ye yaptığı negatif ayrımcılık gibi. Ben yurtiçi ve yurtdışı toptan hediyelik eşya satan bir firma olarak TRY, USD, EUR, GBP, JPY, CAD ve AUD para birimlerini kullanıyoruz. Bu para birimlerine ait banka hesaplarımız ... Devamını Oku »

Pringles’ta Domuz Yağı

Dünyaca ünlü Belçika kökenli cips markası’nın içerisinde domuz yağı ürünü olduğunu bugünkü alışverişimde fark ettim. Sizlerle de paylaşmak istedim. Kendi cep telefonumdan çektiğim Pringles kutusuna bakınız. Eğer şüpheniz varsa herhangi bir marketten bu cipse bakabilirsiniz. Müslüman mahallesinde salyangoz satan bu adamlara bir dur demeyen zihniyeti de kınıyorum. Farkında olmadan ben de yedim. Maalesef sağlık bakanlığı bu konuda bizleri uyarmıyor. Resimdeki ... Devamını Oku »

Gelibolu Öğretmenevi Şikayet

Gelibolu Öğretmenevi’nin manzarası bir harika. Halden aldığınız balığı getirin buraya size pişirip servis ediyorlar. Servis biraz yavaş olsa da içkili mekanın olmadığı bir şehirde en azından içkili de olsa içki görmeden yemek yiyebileceğiniz bir ortamı mevcut. Bu sebepten dolayı mekanı ara sıra tercih ediyorum. Sürekli tercih edememe sebebimize gelince, masalar oldukça pis. Malesef MEB burada iyi denetim yapmıyor ki bu ... Devamını Oku »

VakıfBank Şikayet

Selamün aleyküm; Bu blogta bir çok şikayet yazısı var,bu yazılar sayesinde yapılan ihmalkarlıkları , hataları , sorumsuzlukları öğrenmiş olduk. Bunlara bir yenisini de ben ekliyorum ne yazık ki. Başımdan geçen bir olayı size elimden geldiğince aktarmak istiyorum. Ben Açıköğretim İlahiyat Fakültesi’ni okuyorum.Kayıt yapıldıktan sonra biz öğrencilere Öğrenci Kartı veriliyor. Bende her öğrenci gibi Öğrenci Kartımı almak için Kasım ayında büroya ... Devamını Oku »

Atv ve Sabah Satıldı Ama…

ATV ve Sabah Kalyon Grup’a satılmış. Ben bu haberin detayı ile ilgilenmiyorum. Bir yazılımcı olarak hemen gördüğüm problemi size aktarayım. Siteye giriyorum ve “Server is too busy” hatası alıyorum. Normalde şirket sitelerine kimse girmez. O yüzden bu siteler küçük sunuculara kurulur. Devamını Oku »