Salı , 6 Haziran 2023
Güncel
Anasayfa / off-Topic / Eğitim

Eğitim

Eğitim ile ilgili bilgileri burada paylaşmaktayız. Her türden eğitim ile ilgili bilgiler burada verilmektedir.

Kpss Tarih Dersi

Kpss tarihine çalışmak için Hakan Dede’nin videosunu aldım .Açıkçası 2 yıldır hazırlanıyorum ama tarihi bir türlü halledemedim.  Videoları izledim ve en azından anlatım hatırımda kaldı. Şimdi soruları biraz daha rahat çözebiliyorum. Hakan Dede tarihi sadece ezber boyutuyla değil şarkılarla ve hikayelere de akılda kalıcılığı artırmak anlatıyor. Açıkçası tarih yapamayan biri olarak ben memnun kaldım ben gibi tarih sevmeyen ve yapamayanlar ... Devamını Oku »

Serbest Kıyafet ve Kız-Erkek Ayrı Eğitim !

[poll id=”4″] Selamün aleyküm, Türkiyemiz soğuk kış günlerinin ve sıcak yaz günlerinin etkisinden kurtulup o mülayim bahar havasına kavuştu ve kavuşmaya devam edecek ifadesi hiçte yanlış olmaz. Açık bir şekilde, erkekleri tahrik edecek bir biçimde giyinip işinin yolunu tutanlara, üniversitesinin yolunu tutanlara tanınan haklar bir başörtülüye tanınmamıştı bu topraklarda… İşte bunun adı da çağdaşlıktı… Devamını Oku »

Osman Gazi

Osmanlı devletini kısa anlamda tanımaya Osman Gazi ile devam ediyoruz. Osman Gazi’nin hükümdarlığı: M. 1299-1326 arasıdır. Devamını Oku »

Kısaca Osmanlı Devleti !

Merhabalar, Kısaca Osmanlı Devleti yazısında sizlere Osmanlı Devleti’nden kısaca bahsedilecek. Siyer-i Nebi kitabından alınma bu yazıyı okuyunca Osmanlı Devleti hakkında kısa bir bilgi edinip, Ecdadı tanımak için bir başlangıç yapabilirsiniz. Kısaca Osmanlı Devleti ! OSMANLI DEVLETİ (Hicri: 699-1340; Miladi: 1299-1922) Devamını Oku »

Ucuz KPSS Kitapları

KPSS Sınav sistemi değiştiği için ocak ayına kadar kitap almakta tereddüt ettim .2013 basım özellikle soru bankası kitapları aldım .Nette araştırma yaparken memurfoni.com sitesinin gerçekten cazip fiyatlara ürünlerinin olduğunu farkettim . Yanlız siteyle ilgili kafama takılan konu site fırsat sitesi olduğu için sanırım sepete ekle butonu yok .2 farklı kitap alacaktım ayrı ayrı sipariş vermem gerekti .Bana biraz saçma geldi ... Devamını Oku »

Açıköğretim İlahiyat Sınavlar

Geçtiğimiz haftasonu vizeleri atlattık.Bilindiği gibi her bölüm dersleri yanında her dönem farklı bazı dersler alınıyor.İnkilab tarihi ,türk dili, bilgisayar gibi … Açık öğretimde okuyan herkes bu derslere çalışmaya gerek olmadığını ,çıkmış sorulara bakıldığında aynı sorular sorulduğundan çok iyi notlar alınabileceğini  bilir.Şahsen bende öyle yaptım fakat Açıköğretim bu sefer ters köşe yaptı .Türk Dili ve İnkilab Tarihi dersinden çıkmış sorulardan bir ... Devamını Oku »

Ön Lisans İlahiyat ve Arapça

Arapça zevkli ama bir o kadar da zor bir dil. Önlisans ilahiyat 2. sınıf okuyorum .Arapçaya zevkle çalışmak istiyorum fakat Anadolu üniversitesinin arapça kitaplarıyla bu pek mümkün olmuyor. Ben imam hatip çıkışlı olmadığım için bana öyle geliyordur diyeceğim ama herkesin çok zorlandığını görüyorum .Kitapta konuları sanki herkes zaten konuları biliyor da yedek kitap olarak anlatıyor gibi açıklıyor  .Alıştırmaları tek başına ... Devamını Oku »

Okullar Tatil: Öğrenci Olasım Geldi

Bugün kar tatili haberini duyunca öğrencilik günlerimi hatırladım. Keşke o günler tekrar gelse de biz de tatil yapsak dedim bir an. Ama o günler gelmeyecek artık. Öğrencilere kar tatilinde bol eğlenceler diliyorum. 🙂 Devamını Oku »

Üniversitelerde İngilizce Fatih Projesi

Yabancı dil eğitimi zordur .Çünkü yabancı bir ülkede o dilin kullanılmadığı bir yerde yabancı dil öğrenmek pratik imkanı olmadığı için çok zordur .Teorikte mükemmel öğretilse de pratikte genelde geri kalınır.Öğrenilenler genelde havada kalır .Bu problemler git gide aşılmaya başlanıyor . İlköğretimlerde f@tih projesinin ardından üniversitelere yabancı dil destekli tablt bilgisayarlar geliyor .Devlet üniversitelerinde öğrencilere tablet bilgisayarlar dağıtılacak .Bu sayede inşallah ... Devamını Oku »

1 Nisan Şakası

1 Nisan tüm dünyada, Fool Day (Aptallar Günü) olarak kutlanıyor. Peki bu Aptallar Günü’nde herkes şakalar yapıyor da ne zaman başlamış bu ? Gerçekten bu kadar masum bir şaka günü mü ? Millet olarak çok sorumsuz yetişiyoruz. Geçmişizi bilmeyen bir gençlik olarak yetişiyoruz. Bu da beni bir hayli üzüyor. Biz de bir nebze olsun bu üzüntümüzü hafifletelim diye bu bilgileri ... Devamını Oku »