Salı , 6 Haziran 2023
Güncel

Din

Ateizm Derneği Kurdular

Ateizm derneği kurdular. Hem de Türkiye’de… Bir de utanmadan dindar insanları da davet ediyorlar. Misyonerlik niyetleri yokmuş. Sadece fikirlerini anlatacaklarmış. Kardeşim bir laf var müslümanlarda: Abdestimizden şüphemiz yok ki namazımızdan şüphemiz olsun. Adamlar’ın amacı ateistleri korumak kollamak. Güya Allah yok dedikleri içni eziyet görüyorlar ve işten çıkarılıyorlarmış. Bunların haklarını savunacaklarmış. Bu insanlar hakkında aslında yorum bile yapmak istemiyorum. Yorumları değerli ... Devamını Oku »

Bahri Şenkal Köpekleşme

Bu adam cemaate Dinlerarası Diyalog sonucunda girmiş birisi olsa gerek ki Müslümanların değer verdikleri şeylere tıpkı bir köpek misali saldırıyor. Cihan Blog’da hiçbir zaman hakareti kabul eden bir yaklaşımımız olmadı. Fakat bu tarz saldırı yapanlara karşı kibar bir üslup kullanmak da Hakka haksızlık olur. Bu adamı Allah’a havale ediyoruz. İşte peşinden gittiğiniz Sızntı Dergisi’nin Yazarı Bahri Şenkal : http://www.sizinti.com.tr/yazarlar/ayrinti/bahri-senkal.html Lütfen bir ... Devamını Oku »

Şefkat Tepe”de Hz. Peygamber”e Büyük Saygısızlık!

Fethullah Gülen Cemaati'ne ait olan televizyon ve yine bu televizyonun Şefkat Tepe adlı dizisinde yapılan saygısızlık aldı başını gidiyor! Devamını Oku »

İyiki Doğdun Efendim !

Devamını Oku »

Bunları Hiç Düşündünüz mü ?

Sizce insanlık nereye gidiyor? Herkes kendini düşünür mü olmuş? Peki bizim yolumuz ne olmalı? Biz neyi düşünmeliyiz? Nasıl düşünmeliyiz? Biraz düşünsek bunları aslında, hiç fena olmazdı… O yol hangi yol ? Devamını Oku »

Kırk Hadis

Sevgili dostlar. Bugün sizlerle kırk hadis paylaşmak istiyorum. Öncelikle bakalım kırk hadis ezberlemenin ve paylaşmanın faziletleri nelermiş? Devamını Oku »

Bize Ne Oluyor ?

Bize neler oluyor? Bence hepimiz bu soruyu kendimize sormalıyız. Ne oldu da toplum olarak bu kadar yozlaştık? Ne oldu da mahremiyet denen bir şey kalmadı? Ne oldu da ahlaki değerlerimizden bu kadar uzaklaştık? Ne oldu da  bütün bu yaptıklarımızı haklı göstermek için Kur’an’ı çağa göre yorumlamamız gerektiği fikrinin arkasına sığınır olduk. Ne zamana kadar gerçeklerden kaçabiliriz? Bir gün gelecek,gerçeklerle yüzleşmek ... Devamını Oku »

Resmi nikah imam nikahının yerine geçer mi?

Bu sorunun cevabı olan bilgiler’in yeni evlenecek olan evlenmeyi düşünen ve tüm Müslümanlar için yararlı olabileceğini düşündüm. İstifade edebilmek duasıyla, inşAllah yararı dokunur diyecek bilgileri okumaya bırakıyorum sizleri. Devamını Oku »

Yüce Allah’a İsyan ve Tövbe Etmek

Neden Yüce Allah’ın varlığını bile bile, sanki O, yokmuş gibi davranırız hiç düşündünüz mü? İşlediğimiz her günah aslında Yüce Allah’a karşı bir isyandır ! Bunu bir çok insan farketmez ne yazık ki… Çünkü Allahın bize yasakladıklarını yaptığımızda O’na karşı gelmeye giden bir yol meydana gelir. Her hataya düştüğümüzde belki de bizler; o hatanın hata olmasını istemeyiz. Devamını Oku »

Allah Aşkı’na; Harama Bakma

Devamını Oku »