Çarşamba , 4 Ekim 2023
Güncel
Anasayfa / off-Topic

off-Topic

Cihan Blog konu dışı konuları buradan takip edebilirsiniz.

Kına Çerezi

Düğün telaşesinde insanlar o kadar çok işlerle uğraşır ki bazen en önemli konuları unutmaktadır. Misafir ağırlamak düğünün ana konusu iken maalesef bu konu hep ihmal edilmektedir. Genelde düğünlerde ve kınalarda ikramlar hep kalitesiz ürünlerden seçilmektedir. Amaç fiyat uygunluğudur. Bu konu bence çok yanlış. Sebebini şöyle izah edeyim. 50 kg kuruyemişi en ucuz fiyattan almak yerine 20 kg alıp kalitelisini alıp ... Devamını Oku »

Otantik Masa Örtüleri

Yurtiçi ve Yurtdışında otantik masa örtülerine oldukça talep olduğunu görüyorum. Ben size güzel bir site tavsiye edeyim. Her yurtiçinden hem de yurtdışından rahatlıkla sipariş verebilirsiniz. Toptan Alışveriş Sitesi Dünya Turizm’den alım yapabilirsiniz. Hem yurtiçi hem de yurtdışından paypal ve kredi kartı ile ödeme yapabilirsiniz. Çeşitler için tıklayın. http://www.dunyaturizm.com.tr/tr/cat/ortu-minder-yastik/42 Devamını Oku »

Tesbih Fiyatları

Toptan tesbih almak için tesbih fiyatları araştırıyorsanız size çok özel bir site tavsiye etmek isterim. 0.35 kuruştan başlayan uygun tesbih fiyatları ile ve zengin tesbih çeşitleri ile ister 33 lük isterseniz 99luk tesbih bulabileceğiniz bir yerden bahsediyorum. Toptan olarak alabileceğiniz tesbihler hac malzemesi satan dükkanlar, dinlenme tesisleri, hediyelikçiler, bir milyoncu tabir edilen dükkanlar için idealdir. Tesbihleri online olarak satın alabilir. ... Devamını Oku »

Yapı Kredi Sanal Pos Şikayet

Yapı Kredi Sanal Pos’u kullanan bir e-ticaret firmasının yöneticisiyim. Sanal Pos’u blokeli olarak ayarlamışlar. Ertesi gün hesaba geçen şekilde ayarlanmasını istedik. Nevşehir Merkez şubeye de gittik. Bir kaç kez dilekçe verdik. Kobi’deki arkadaş sağolsun(!) pek bizle ilgilenmedi. Ne bir geri dönüş yaptı ne de bir yol gösterdi. Tekrar tekrar gittiğimizde konuyu hatırlamıyordu bile. Bu konuyu dediğimizde banka kabul etmiyor vs. ... Devamını Oku »

Çözüm Süreci Çözülme Süreci

MHP’nin bir argümanı vardı. Neydi o argüman ? “Çözüm Süreci Çözülme Süreci” MHP’ye göre ihanet planıydı, çözülme süreciydi vs. vs. MHP’ye tek katıldığım nokta Çözüm Sürecinin bir Çözülme süreci olduğu. Tek bir farklı Çözülen Türkiye değil PKK’dır. Ne demişlerdi başlarda ? Haburda teröristleri alkışlarla karşıladınız. Teröristlerin vekil olmasının önünü açtınız. Cevabım şu… PKK, Türkiye’nin kanseridir. Vücuda öyle bir yerleşmiştir ki ... Devamını Oku »

İş Bankası Fazla Para Çekimi

İş Bankası resmen bir sahtekarlığa imza attı. Ben Google Adwords’ten para çekiyorum. Adamlar para kırpıyorlar. 500 TL çekiyorum. 8 TL para kırpıyor. 750 TL çekiyorum 10 TL para kırpıyor. Böyle bir şey var mı ? Müşteri hizmetlerini arıyorum. Kur farkından kaynaklanıyor diyor. Kardeşim TL çekim yaptım ne kur farkı diyorum. Google’a sorun diyor. Google’dan faturalarımı aldım. Adamlar 500 TL çekmiş. ... Devamını Oku »

Neden Çözüm Süreci ?

Neden çözüm süreci ? Cumhuriyetin kurulmasından bu yana yapılan ne büyük hataydı ulusçuluk fikri. Ümmetçilik terk edildi ve ulusçuluk mu millete servis edildi. Üstelik “Arabın aceme, acemin araba bir üstünlüğü yoktur. Üstünlük takvadadır.” diyen Peygamberimiz (a.s.m) varken… Yine ne diyordu o Peygamberimiz (a.s.m) ? Irkçılığa (asabiyyeye) çağıran Bizden değildir; ırkçılık için savaşan Bizden değildir; ırkçılık üzere, asabiyye uğruna ölen Bizden ... Devamını Oku »

Ona Yok Buna Yok MHP

7 Haziran seçimleri sonrası MHP öyle bir çizgi izliyor ki ne tabanı anlıyor ne tavanı. Ülkenin en karışık dönemlerinde siyasi hesapları bir kenara bırakıp sadece devletini düşünen MHP gitmiş yerine tanımadığımız insanlar gelmiş sanki. Tamam Akparti ile tabanın istediği halde Koalisyon yapmamanı anladık diyelim. Erken seçime de karşı çıkmak ne ? Ülke hep böyle karışık mı duracak ? Geriye tek ... Devamını Oku »

Erken Seçim

7 Haziran’dan sonra ilk aklıma gelen Erken Seçim’di. Ama bu süreç akıllı bir biçimde partiler tarafından yönetilmeliydi. O yüzden hiçbir parti erken seçim lafını ağzına almamıştı. Çünkü o süreçte kim erken seçim lafını ağzına alsa oy kaybetmesi kaçınılmazdı. İşte böyle bir dönemde partiler erken seçim muhabbetine girmediler. Olayın Akparti cephesine bakacak olursak Akparti Erken Seçim’i isteyen değil koalisyonu isteyen bir ... Devamını Oku »

HDP ve Barış Süreci

7 Haziran’dan sonra HDP ve Barış Sürecini çok iyi gördük ve analiz ettik. HDP’nin ve Selahattin Demirtaş’ın gerçek yüzünü daha iyi anladık. Anlamamakta halen direten varsa erken seçim muhabbetlerinin çıktığı bugünlerde borsa ve faiz dengelerine iyi baksın. O zaman anlayabilir. Bununla da anlamıyorsa zaten faiz lobisinin üyelerindendir o kişiler. Doğan Medyası 7 Haziran’dan önce öve öve bitiremediği Demirtaş’ı şimdi yerden ... Devamını Oku »