Cumartesi , 8 Ağustos 2020
Güncel
Anasayfa / Mobil / Cep Telefonu / Nokia E72 İncelemesi

Nokia E72 İncelemesi

E72_amethyst_front1_604x604NOKİA E 72 İNCELEMESİ VE E71 MODELİNDEN FARKLARI

Günlük yaşamımızda bi telefondan fazlasını bekleyenler için Nokia e72 ideal bir seçim. Nokia firması özellikle bu telefonla günümüz iş adamlarının dikkatini çekmeye çalışıyor.

Cihaz 5 megapiksel auto-focus kamera, 250 mb dahili ve 16 gb kadar arttırılabilir hafıza, symbian işletim sistemine ve S60 3rd Edition Özellik Paketine sahiptir.

Telefonun iş adamlarına hitaben üretilmiştir ama genel kitlesi her zamanki gibi gençler olmuştur. Bunun sebebi E Serisi telefonlarının hızlarının ve aynı anda kullanılabilir işlevlerinin fazla olmasıdır.

Ve gelelim Nokia firmasının piyasaya hakim olma çabasına. Nokianın şu an ki E serisindeki amacı Blackberry’i taklit etmek olduğunu düşünüyorum. İlk başta çıkardığı E71 modeli şekil, içsel özellikler ve daha bir sürü ortak noktayla Blackberry’lere benzemektedir.

E71 piyasada ciddi bir ilgi toplayınca Nokia bu fırsatı kaçırmayıp eski modeli olan E71’i baştan düzenlemiştir(!) Ki öyle bir düzenleme olmuştur ki kamerası hariç tüm özellikleri neredeyse aynı olan bi telefonu piyasaya bi önceki modelinden yaklaşık 300TL farkla piyasaya sürmüştür.

Ve E71’in piyasada yer edinmesinin önemli sebeplerinden biri bence kibarlığı ve duruşuydu. Ama Nokia E72’yi kalınlaştırmış ve tipini biçimsiz bi hale getirmiştir. Bahsettiğim iki modelin hatrı sayılabilcek tek farkı E72 de 5 megapiksel kamera oluşudur. Bu iki model arasında bir seçim yapmam gerekirse E71’i tereddütsüz alırım. Sadece 2 megapiksel kamera farkı için 300 TL fark vermek sanırım piyasadaki bir çok modele haksızlık olurdu.
Sonuç olarak Nokia her ne kadar iyi iş çıkarsada kendi içinde böyle ufak ayrıntılarla uğraşmaya devam ettiği sürece kullanıcıların tepkilerini üzerine çekicektir.

Şimdi Nokia E72 Resim Galerisi

Serdar İlhan Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 8.350


Telefonlara olan merakımdan dolayı yazmaktayım.Farklı konularda da yazılarım olacaktır.