Çarşamba , 7 Haziran 2023
Güncel
Anasayfa / İnternet / Nevşehir Vodafone 3G

Nevşehir Vodafone 3G

Nevşehir’de Vodafone 3G Testi

Vodafone 3G kullanan biri olarak sizler için 3G’yi Nevşehir’de (Kapadokya’da) test ettim. Vodafone’un kalitesini ve Vodem özelliklerinden bahsedeceğim. Vodafone nerede çekiyor ve nerede çekmiyor onu anlatacağım.

Vodafone 3G+ sadece Nevşehir Merkezde çekiyor diyebilirim. Zaten reklamlarda da 81 il merkezinde diyor. Onun haricinde bir çok yerde EDGE bağlantı var.

EDGE bağlantı ile çok hızlı internete bağlanamıyorsunuz. Fakat msn, e-posta gibi hizmetleri çok rahat kullanabiliyorsunuz. Bir video izlemeyebilirsiniz ama bir çok sitede rahatlıkla gezinti yapabilirsiniz. Tabi çok görsel içeriği olan siteler için girişte zorluklar yaşanabilir.

Eğer Vodafone 3G’yi evde internet keyfi yaşamak niyetiyle alıyorsanız Nevşehir Merkez haricinde oturuyorsanız kesinlikle denemeyin. Çünkü saç baş yolabilirsiniz. Benim evimde, işimde ve gittiğim mekanlarda internetler var. Aynı zamanda 3G var. Bu da çok acil durumda e-posta ve msn için aldım.

Test Yapılan Yerler

Niğde yolundan Derinkuyu ve Kaymaklıya giderken Göre’ye varmadan 3G bağlantınız EDGE bağlantıya dönüyor. Kaymaklı ve Derinkuyu dahil olmak üzere EDGE bağlantı söz konusu. Ama GPRS’i bağlantı çok az yerde var. (EDGE, GPRS’ten daha hızlı bir bağlantı türüdür.)

Uçhisar ve Göreme’de EDGE bağlantı mevcut. Sadece Uçhisar’ın Nevşehir Merkeze yakın yerinde düşük sinyalli bir 3G mevcut.

Gülşehir’de de EDGE bağlantı mevcut. Yollarda hep EDGE bağlantıya sahip.

Avanos ve Ürgüp’te test yapamadım daha. Ama 3G olursa sadece Ürgüp’te olur diye düşüyorum. Orada da test yapınca sizlerle paylaşım yaparım.

Nevşehir’de Vodafone 3G çekimi aynen anlattığım gibidir.

Saygılarımla,

Cihan KÜSMEZ

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.638.032


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.