Salı , 18 Haziran 2019
Güncel
Anasayfa / off-Topic / Sağlık / Nevşehir Devlet Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesi

Nevşehir Devlet Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesi

Bu hafta salı günü babaannemi kaybettiğimizde cenazeyi Kayseri’den Nevşehir’e getirmek durumunda kaldık. Kendisi Kayseri Tekden Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesindeydi.

Nevşehir’de 10 kişilik yoğun bakım ünitesinin dolu olmasından dolayı çevre illere müracaat ediliyormuş sık sık. Üstelik Kırşehir, Niğde ve Aksaray gibi gelişmişlik seviyesi nerdeyse aynı olan illere yoğun bakım hastasının götürülmesi Nevşehir’in bir ayıbıdır diye düşünmekteyim.

Sağlık sektöründe çok ciddi atılımlar gerçekleştiren Sağlık Bakanlığını bu noktada göreve çağırıyorum. Yıllık 1-2 milyon arası turist çeken bir yerleşke’de yoğun bakım ünitesi yetersizliği ciddi bir ayıptır. Bugün bir turistin yoğun bakımlık durumu olsa bir yere mi sevk edilecek ?

Bir de yoğun bakım noktasında hastalara yaşlarına göre muamele ediliyor. Babaannem 81 yaşında olduğu için, onun ölme yaşı gelmiş gibi düşündüklerinden midir bilinmez, yoğun bakıma almak istemediler. Neden çünkü yer kısıtlı. Nevşehir’e 60 trilyonluk hastane yapan hükümetin sadece 10 kişilik yoğun bakım ünitesi kurması çok üzücü. Sayının en az 30’a çıkarılması gerekmektedir.

Lütfen bu konuda gerekli duyarlılığı gösterin…

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.398.811


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.