Çarşamba , 7 Haziran 2023
Güncel
Anasayfa / Yazılım / Wordpress / Neler Oluyor WordPress’e ?

Neler Oluyor WordPress’e ?

wordpress-3-9 Yeni temamızla canlanan blogumuza bir de WordPress 3.9 Desteği gelecek diye oldukça sevinmiştik. TR Dil Paketi yüklendikten sonra Hemen WordPress 3.9’a geçtik. Fakat şu an tam bir haya kırıklığı yaşıyorum. Keşke geçmeseydik. WordPress 3.9 ile yapılan radikal değişiklikler sonucu bir çok plugin ve tema hatalı çalışır durumda.

TinyMCE 4 sürümünü kullanmaya başlayan WordPress yazı yazma bölümünde çok ciddi hatalara sebebiyet veriyor. Ortam Ekle, Link ekle gibi butonlar çalışmıyor. Yazı yazmanın en önemli noktası resim ve link çalışmıyor olması sıkıntı doğuruyor.

Ayrıca WordPress bu sürüm güncellemesi ile düzenli çalışan bir çok javascript dosyasını çalışmaz hale de getirdi. Uygulamalar bir anlamda çöküyor. WordPress yazılımcıları ve WordPress’e eklenti ve tema yazanlar 3.9 sıkıntılarına bir an evvel el atmalılar. Kendimi bu noktada oldukça çaresiz hissetmekteyim. Bir an evvel sorunu çözerler inşaallah.

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.638.038


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.