Pazar , 5 Temmuz 2020
Güncel
Anasayfa / off-Topic / Eleştiri / Neden Türk Kadınlar Birliği ?

Neden Türk Kadınlar Birliği ?

Türk Kadınlar Birliği ismini son zamanlarda sık sık duyar oldum. Çevremde bu topluluğa üye bir çok kişi mevcut. Malum beni tanıyan tanır. Bir anormallik var ise muhakkak çekinmeden bir eleştiri getiririm.

Aklıma şu soru geldi. Neden Türk Kadınlar Birliği ? Neden Türkiye Kadınları Birliği değil ? Üstelik 1924 yılında kurulmuş bir dernek. Cumhuriyet Döneminde Türkiye ismi daha yaygınken neden Türk ismi konuldu ?

Bu düşünce neden aklıma geldi diye düşündüm. Gördüm ki çevremdeki İnsanların Türk, Kürt, Arap vs. gibi farklı ırklardan arkadaşları var. Ama hiçbiri bu derneğe kayıt olmuyor. Neden bir ırkı bir insana dayatırlar ki ? Bir Türk olarak ben başka bir ırkın bana dayatılmasından hoşlanmam. Benzer şekilde diğer ırklar da hoşlanmayacaktır. Bu tarz davranışlar Milliyetçilik ile açıklanamaz. Bu davranışlar Irkçılık tohumları eker.

Türk Kadınlar Birliğinin tüm kadınları kucaklaması için adının Türkiye Kadınlar Birliği olarak değiştirilmesi gerekir.

Sizin de görüşlerinizi bekliyorum arkadaşlar…

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.465.525


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.