Çarşamba , 2 Aralık 2020
Güncel
Anasayfa / İnternet / Ne Yazayım ?

Ne Yazayım ?

Bloguma ne yazacağımı bilemiyorum ?

Bloga yeni yazmaya başlayan arkadaşlar ne yazmaları gerektiği konusunda kararsızlığa düşüyorlar ve en sonunda pes edip yazarlığı bırakıyorlar. Bu yüzden böyle bir yazıyı kaleme almak istedim.

Blogunuz A konu başlığı altında açılmış bir blog olabilir. Bir süre sonra A konu başlığı altında üretkenliğiniz düşecek ve konu kısırlığında debelenip duracaksınız. İşte bu noktada farklı yazılara da ihtiyaç duyarsınız. Ben kendi blogumda geneli tercih eden biriyim. Ağırlıklı olarak ticaret ve internet hakkında yazsam da dinden siyasete, sağlıktan spora bir çok konuda yazıyorum. Kendimi kısıtlamıyorum.

İyi bir blog yazarı olmak istiyorsanız çok sık içerik üretmelisiniz. Çok sık içerik üretmez iseniz bir yerlere gelemezsiniz. Aklınıza ne yazacağınız gelmiyorsa size bir formül sunayım. Elinize bir not defteri biri de kalem alın ve hergün yanınızda gezdirin. Yolda yürürken çat diye aklınıza gelen başlığı üşenmeden not defterinize yazın. Otobüste, işte, çarşıda hep küçük not defteriniz yanınızda olsun. Bir sokak kavgasını görüp de onları ayırmayan halkı görünce bu olayı eleştiren yazı da yazın. Sokak çocuklarını da yazın. HSBC bankasında yaşadığınız problemi de yazın. Kısacası hayata dair ne varsa yazın.

Zaten blogger dediğimiz kişi günlük yazan biri değil midir ?

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.486.247


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.