Pazartesi , 18 Ocak 2021
Güncel
Anasayfa / Yazılım / SQL / Mysql Front SQL Editörü

Mysql Front SQL Editörü

Mysql yönetimi için genelde phpmyadmin kullanıyordum. Fakat sürekli şifre gir vs. insanı yoruyordu. Localhosttaki gibi çalışmak istiyordum.

Mysql Front yeni keşfim diyebilirim. Gerçekten veritabanı yönetimi için çok güzel bir program.

Programda çoklu veritabanı şifrelerle kayıt yapılıyor. Tek tıkla direk bağlantı sağlanıyor. Tıpkı localhostta bağlantı yapıyor gibisiniz. Yazdığınız sorgular log tutuluyor. Eski sorgularınıza da ulaşabilirsiniz.

Ayrıca excelde bir hücre düzenliyor gibi veritabanına kayıt düzenleme silme ve çıkarma yapıyorsunuz ve direk olarak sistem kayıt ediyor. Yazdığınız sorguların sonucunu HTML, XML, CSV ve Excel olarak çıkarabiliyorsunuz.

SQL sorgularını rahatlıkla düzenleyebiliyorsunuz. İçeri veri aktarımı veya dışarı veri çıkarabiliyorsunuz. Kısaca veritabanı işlerinizi oldukça kolaylaştıracak. Tavsiye edilir.

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.492.922


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.