Pazartesi , 18 Ocak 2021
Güncel
Anasayfa / off-Topic / Sağlık / Muz Kabuğunun Faydaları

Muz Kabuğunun Faydaları

Muz Kabuğunun Faydaları
Alternatif tıbbın, günümüzdeki tıb çalışmalarından çok daha önemli olduğunu düşünen biriyim. Kimyasallarla oluşturulmuş bir ilacın, bir bitki kadar faydalı olduğunu düşünmüyorum. Fakat bu tıb metodunu çağdışı, bilimsel değil gibi gösterilerek insanlar etki altına alınmaya çalışılıyor.

Ben alternatif tıbba inanan biri olarak çevremdeki insanlara da bu tıbbın faydalarını anlatmaya çalışıyorum.

  1. Muz Kabuğu nemli bölgelerde çok büyük problem olan sivrisineklerin etkilerini azaltmaktadır. Isırıklara sürüldüğünde kaşıntı ve şişkinliğin  sonlandığı gözlenmektedir.
  2. Nasırı olan kişiler için muz kabuğu kullanmasını tavsiye edebiliriz. Nasırlı ayaklardaki nasırın yumuşaması için, muz kabuğunun iç tarafını kaşıkla sıyırın. Bir kaşık kadar sıyrılmış muz kabuğu içini nasırın üzerine koyun ve üstünü sarın. Birkaç saat sonra açıp temiz su ile yıkayın. Zaman içerisinde nasırın yumuşadığını göreceksiniz.

3- Muzun kabuğunu akneleri geçirmek üzere, üstüne sürebilirsiniz.

4- Diz ağrılarının geçmesine yardımcı olmak için muz kabuğuyla dizleri ovun.

5- İçindeki potasyum ve yağlarla çok iyi bir ayakkabı cilasıdır. Muz kabuğunun içiyle ayakkabınızı ovun sonra bez ile temizleyin.

En sağlıklı dondurmayı da muzdan yapabilirsiniz. Birkaç tane muzu soyup, parçalara ayırıp, 30 dakikalığına buzluğa atın, donmaya yakın alın, blenderdan geçirin, isterseniz süt de ekleyebilirsiniz. Sonra sevdiğiniz tat ile tatlandırın, kakao, keçi boynuzu tozu, vanilya, frambuaz, herşeyi deneyebilirsiniz.

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.492.919


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.