Perşembe , 9 Temmuz 2020
Güncel
Anasayfa / off-Topic / Ticaret / Mobil Pos

Mobil Pos

Şirketleri için veya bireysel kullanım için mobil pos almak isteyen arkadaşlara bilgi vermek istedim. Mobil Pos için neler gerekli. Ne kadar masrafı var. Normal pos’tan farkı nedir. Bu konulara değinmek istiyorum.

Mobil Pos için Ne Gerekli ?

Mobil Pos başvurusu normal pos başvurusundan farklı değil. Aynı. Mobil Pos’un normal Pos’tan tek farkı ücretlendirmesinin farklı olmasıdır.

Bildiğiniz gibi normal posun az kullanımında sizden bir para talep edilir. Bu az kullanım ücretidir. Bu miktar mobil poslarda biraz daha pahalı.  Ayrıca mobil poslar genellikle Turkcell hat kullanıyorlar. Bu hat ücreti de aylık kullanıma göre değişiyor. Ama normal bir kullanımda aylık 20 TL gibi bir ücret ödenir.

Mobil Pos kullanımı her geçen gün yaygınlaşıyor. Pazarlama sektörü ve Restaurant sektörü mobil pos kullanımını sürekli artırıyor. Ayrıca ciddi bir şirket imajı vermek açısından oldukça önemli.

Konu hakkında sorularınız olursa cevaplamaya çalışırım.

Saygılarımla,

Cihan KÜSMEZ

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.465.920


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.