Cumartesi , 17 Ağustos 2019
Güncel
Anasayfa / İnternet / Microsoft Bing’i Geliştirmek için Servet Ödeyecek

Microsoft Bing’i Geliştirmek için Servet Ödeyecek

Microsoft‘un geliştirdiği karar verme robotuna (Desicion Engine) dudak uçuklatacak bir pay ayırdı. Bing‘i geliştirmeye kararlı olan microsoft ekibi %10 luk geliştirme fonu ayırdı. Bu oran yaklaşık olarak 11 milyar dolara denk geliyor.

Bing şu an türkiyede çok bilinmese de Google a karşı çok ciddi bir rakip olacak gibi duruyor. Bing şu an Amerika’da arama motoru pazar payının %12sini ele geçirmiş durumda.

Ayrıca habere göre, Ballmer Chicago’da katıldığı bir iş yemeğinde Microsoft‘un Bing için %10’luk bir geliştirme fonu ayıracağını belirtti. Reuters’a göre Ballmer “Ortaklarımıza, önümüzdeki 5 sene boyunca yeni karar verme motorumuza %5-%10 arasında bir yatırım yapacağımızı ve bundan kâr edeceğimizi söyledim.” açıklamasını yaptı.

Bakalım Bing daha neler yapacak ? Microsoft Google’ı durdurmazsa Google Microsoft‘u durduracak.

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.408.105


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.