Pazartesi , 18 Ocak 2021
Güncel
Anasayfa / İnternet / Eğlence / Meşhur Aspava Dürüm Küçükesat / ANKARA

Meşhur Aspava Dürüm Küçükesat / ANKARA

Kebap lezzetine düşkün olanlar için bir yer anlatmak istiyorum. Meşhur Aspava Dürüm Küçük Esat Ankara’dan bahsedeyim biraz. Dün Aspava Restaurant’a 00:00 civarı arkadaşlarımızın ısrarı ile gittik. Bu dediğim Aspava Restaurant 7/24 açık bir mekan. Sadece 04:00-06:00 arası temizlik için dükkanı kapatıyorlar. Ama ben tahmin ediyorum ki tanıdıklara servis devam eder. Müşterilerini rahatsız etmemek için kapatıyorlar sanırım. Neyse lafı fazla uzatmadan konumuza dönelim.

Aspava Ne demektir ?

Aspava Restaurant sahibinden öğrendiğimiz kadarıyla Aspava’nın özel bir anlamı yok. Sadece bir kısaltma. Açılımı ise şöyle

Allah

Sağlık

Para

Afiyet

Versin

Amin

Gerçekten bugüne kadar bir çok Aspava Restaurant duymuştum ama Aspava’nın ne anlama geldiğini bilmiyordum.

Aspava Restaurant Mekan Düzeni

Aspava Restaurant’ın mekan düzeni gerçekten çok şık. Mekan iç ve dış olarak iki bölümden oluşuyor. Aradaki camlar açıldığında bir bütün haline getirilmiş. Çok şık bir restaurant düzeni var. Bu düzeni gören 4 kişilik bir aile kafasından yuvarlak bir hesap olarak 60 liralık hesaptan aşağı çıkamayacaklarını bilmeleri gerekir.

Çalışanların İlgisi

Aspava Restaurant’a girdiğinizde inanılmaz bir ilgi ile karşılaşacaksınız. Sizin sıcaklığınız doğrultusunda sizle samimi olabilecek garsonlar mevcut. Eğer siz resmiyetten hoşlanıyorsanız resmi olarak servise devam edeceklerdir. Çalışanların ilgisi bakımından çok güzel bir mekan.

Servis Zenginliği

Aspava Restaurant’ta önce menüleriniz geliyor. Menülere karar verirken masanız donatılmaya başlanıyor. Salata, soslu patetes kızartma, herkese birer cacık ikram ediliyor. Patetes bittikçe tamamlanıyor ve bunun için kesinlikle ekstra ücret alınmıyor. Servis Hızı ve Servis zenginliği gerçekten mükemmel.

Menü Zenginliği

Menü Zenginliği çeşitten çok tat ile sağlanan bir mekan burası. Ürettikleri her lezzette bu kadar iddialı olan yer görmek çok sık rastlanan bir şey değildir. Bu anlamda menü zenginliği de tartışılmaz. Menü için tek eleştirim içecekler noktasında olacaktır. Mesela ben Erikli su seviyorum. Ama Nestle su vardı. Şimdi bir berbere gittiğimizde sevdiğimiz şampuan sorulur ve saçımızı öyle yıkarlar. İşte berber tercihe önem verirken neden Aspava Dürüm buna dikkat etmedi anlayamadım. Benim için bu eksi bir nottu. Aspava Dürüm’e önerim şudur. Coca-Cola’yı seven de vardır sevmeyende. O halde siz Pepsi, Coca-Cola, Cola-Turka gibi çeşitler bulundurmalısınız. Zaten süper lüks restaurantlar bunları çok iyi düşünüyor. Aspava Restaurant’tan kişisel tercihlere önem verilmesini de bekliyorum.

Ürün Fiyatı ve Kalite

Yemeğimizde 4 arkadaş lahmacun, iskender ve beyti istedik. Herkes yemekten memnundu. Ben İskender yedim. Bol tereyağlı ve soslu nefis bir iskender. Tek kusuru yoğurduydu. Hiç beğenmedim tadını. Gerçekten Aspava’ya yakışmayan kalitede bir yoğurttu. Kebaplar gerçekten kaliteli fakat fiyatları da kaliteye nazaran biraz yüksek sayılır. Yani Aspava Dürüm pek ekonomik bir yer sayılmaz. Bildiğiniz gibi ekonomik tanımı gereği kalite/fiyat oranına göre belirlenir. Ama bu anlamda fiyat çok pahalı kalıyor. Kebap fiyatları 9-16 TL arası değişiyor. Gördüğünü gibi en ucuz kebap 9 TL. Aspava Restaurant ya marka olmasından ya müşteri doygunluğundan ya da müşteri kalite seviyesini düşürmek istememesinden dolayı fiyatları yüksek tutuyor. Bizim tavsiyemiz fiyatlarda %20 civarı bir düşüş yapmalarıdır.

Biz 4 kişi 62 TL hesap ödedik. Kişi başı 15 TL’den fazla sayılır. Tabi arkadaşımızın tanıdığı olması hasebiyle biraz ikramlı yedik. Aynı hesap 80 TL’yi bile geçebilirdi.

Son olarak Meşhur Aspava Dürüm’ün adres bilgilerini vererek konumuzu kapatalım.

Adres: Esat Caddesi No:110/C Küçükesat/Ankara

Paket Servis : 0 (312) 437 8 088 – 437 5 492 – 437 3 767

Aydın Şubesi : Atatürk Bulvarı No:169/A Altınkum-Didim/Aydın

Paket Servis: 0 (256) 813 6 119 – 813 6 120

Restaurant Web Sitesi : http://www.meshuraspava.com/

Son bir not ekleyelim. Gittiğiniz adreste yanyana 3 Aspava Restaurant var. Ben ortadaki Meşhur Aspava Dürüm’e gittim. Anlattığım dükkan odur. Diğer dükkanların kalitesi hakkında bir fikrim yok.

Restaurant Kalite Puanımız : 9/10

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.492.919


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.