Pazar , 27 Kasım 2022
Güncel
Anasayfa / off-Topic / Eleştiri / Mantımatik Sahtekarlığı

Mantımatik Sahtekarlığı

Mantımatik ürününü biliyorsanız internette mantımatik satan mantimatik.com sitesini de muhakkak bilirsiniz. Bu siteye girdiğinizde sitenin içeriği adeta mantımatik sitesinin resmi sitesi izlenimini veriyor. Oysa tamamen bir düzmece. Ürünü üreten kişi ile mantimatik.com sitesinin sahibi aynı değil. Mantımatik telif hakkını elinde bulunduran Mustafa Onmuş iken, mantimatik.com sahibi Salih Türkçü.

mantimatik.com neden Salih Türkçü adına kayıtlı ?

Bunun cevabı son derece basit aslında. Torna ustası Mustafa Onmuş’un internet bilgisi olmamasından yararlanan Salih Türkçü mantımatik isim hakkını alan Mustafa Onmuş’un haberi olmadan mantimatik.com adresini alır ve bu adresten satış yapmaya başlar. Başlangıçta normal olan bu durum sonunda abartılarak çığrından çıkar.

mantimatik.com Sahtekarlığı

Mantımatik’in resmi satış sitesi gibi gösterilen mantimatik.com kesinlikle mantımatik ile hiçbir alakası yoktur. İsim hakkını izinsizce kullanıp kendi ürünü gibi gösteren Salih Türkçü’yü kınıyoruz.

Sahtekarlığın cezası

Sahtekarlığın cezası er ya da geç ödetilir. Ama önemli olan sahtekarlıktan dolayı mağdur olan vatandaşlardır. Lütfen dikkatli olalım arkadaşlar. mantimatik.com resmi satış sitesi değildir.

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.604.184


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.