Çarşamba , 27 Mayıs 2020
Güncel
Anasayfa / off-Topic / Eleştiri / Mahalle Düğünleri

Mahalle Düğünleri

Ankara’da Etlik Ayvalı’da oturan biri olarak söylüyorum, yaz aylarında baş ağrısından duramazsınız. Bu kadar saygısız bir toplum görmedim. Kimsenin kimseyi rahatsız etmeye hakkı yoktur. Her gün sabahleyin davul zurna müzik sesiyle uyanıyorum. Gecelere kadar müzik dinliyorum aralıksız. Bıktım şu mahalle düğünlerinden. Yahu hiç mi saygınız yok be arkadaş. Gidin eğlence mekanlarına orada tepinin. Kişisel tercihlere karışma hakkımın olmadığını biliyorum. Ama bu kadar da olmaz.

Size düğün varken, kiminin cenazesi var kiminin çocuğu var. Hiç mi düşünmezsiniz be adam. Devletin de buna bir el atması lazım. Mahalle aralarında kurban kesmeyi engelleyen devlet mahalle aralarında düğünü de engellemeli. Düğün salonları boşa mı kuruluyor.

Bu yazımı yazarken bile müzik çalıyorlar tepiniyorlar. Ders çalışmam gerekiyor. Yaz okulunda olan bir öğrenci olarak ama çalışmak ne mümkün. Allah’tan ezana saygılılar da ezan okunurken susuyorlar.

Geceleri sürekli hava-i fişekler ve tüfekler atılıyor. Sanki burası dağ başı. Devlet bir düzenleme yapmak zorunda. Bu da en az sigara kadar önemli bir konu. Havanı koru diyen devlet sağlığın üzerinde duruyor. Gürültü kirliliğinin ruh sağlığına zararlı olduğunu herkes biliyor. Burada günde 2-3 düğün oluyor sesler birbirine giriyor.

Bir de devlet yol çalışması yapıyor. Sormayın. Tam şenlik. 🙁 İnsanın tahammül gücü kalmıyor.

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.460.031


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.