Pazar , 5 Temmuz 2020
Güncel
Anasayfa / off-Topic / Maden Suyu

Maden Suyu

Maden Suyu denildi mi aklıma hep Beypazarı Maden Suyu gelmiştir. Adeta bir tiryakilik derecesinde maden suyu içen biri olarak öğrendiğim bir haberle yıkıldım adeta 🙂 Bir günde 2 maden suyu içilmeliymiş. (en fazla) Ama ben bu kurala malesef uyamıyorum. Hele bazen kendimi kaptırıp Beypazarı’nın 500ml’lik olan maden sularından alıyorum. Yaklaşık 2.5 küçük şişe maden suyuna karşılık geliyor.

Maden suyunu fazla içmenin bir zararı da şu. Sindirim sistemini tembelliğe attığı için ileride mide rahatsızlığı çekmeniz mümkün. Bu yüzden tadında içilmeli. Ben de artık üzülerek de olsa maden suyu içmeyi azalttım.

Size bir de öneri. Maden suyunu sıcak içmeyin. Buz gibi bir maden suyu en güzel içecekten bana daha güzel geliyor. Şekerli ürünleri pek sevmediğim için içeceklerimin de şekersiz olması lazım.

Maden suyu demişken biraz da midenizi bulandıracak bir şey söyleyim tam olsun. Meyveli Maden Suyu içerken biraz daha korkak davranırsınız. Meyveli Soda İçti ve Öldü yazımda meyveli soda içen bir adamın ölüm hikayesini anlatmıştım. Onu da okursunuz artık.

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.465.522


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.