Perşembe , 9 Temmuz 2020
Güncel
Anasayfa / Mobil / Cep Telefonu / LG G3 Resmen Tanıtıldı!

LG G3 Resmen Tanıtıldı!

lg-g3_cihanblog

Fiyat/Performans oranında oldukça sevilen LG G2 yerini G3’e bırakıyor… Daha önce sızıntı görsellerini ve özelliklerini yayınladığımız G3 Resmen tanıtıldı. İşte G3’ün öne çıkan özellikleri;

LG G3, 5.5-inç Quad HD ekrana sahip. Bu dev ekran bizlere kağıt üzerinde çok büyük izlenimi uyandırabilir fakat bu dev ekran alışılagelmişin dışında. LG G3’ün çerçeveleri daha dar ve ince olduğu için Cihaz diğerlerine nazaran daha küçük görünüyor. Bu bağlamda büyük ekran sorunu yaşamayacaksınız diyebilirim.

G3’ün QHD olan ekranı elbette G2’in FULL HD ekranına göre daha çok batarya tüketecektir. Fakat yapılan açıklamada G3’ün bu sorunun da üstesinden gelinip, avantajları olduğu vaad ediliyor.

Selfie çekimleri için kolaylık sunan G3, bizlere dekanşör tuşuna basmadan ekrana dokunarak fotoğraf çekebilme olanağı sunuyor. Cihaz, Akıllı Otofokus, OIS özelliklerine sahip 13 MP‘lik bir arka kamera ile geliyor. Lazer otofokus özelliği sayesinde G3 sadece 0.276 saniyede bir cisme odaklanıyor. Bu da başta belirttiğimiz gibi selfie çekimleri için kullanıcıya kolaylık sağlıyor.

Video çekimlerinde de yüksek bir ses kalitesi sunan cihaz; gürültülü ortamlarda, konser ortamlarında ve ilgili yerlerde ses düzeyini otamatik olarak ayarlıyor.

Android Kitkat ile sunulan G3, LG’nin GUI arayüzünü kullanıyor.

Knock Code özelliği sayesinde, cihaz %62 daha güvenli bir sistem bizlere sunuyor. G3’ün kilidini açmak için daha önce belirlenen bir desen kullanılıyor ve böylece cihazı tek elle açabiliyoruz.

İşte G3’ün tanıtımından birkaç görsel;

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 520.296