Çarşamba , 4 Ekim 2023
Güncel
Anasayfa / off-Topic / Haber / Kurtlar Vadisi Yayından Kaldırılacak mı ?

Kurtlar Vadisi Yayından Kaldırılacak mı ?

kurtlar_vadisi_hayranlarini_uzecek_talep13723969360_h1043560Akparti Hükümetinin başlatmış olduğu barış süreci kapsamında bir araya toplanan Akil adamlar raporunu sundu. Güneydoğu Akil Adamları Kürt – Türk konusu hakkındaki dizilerin kaldırılmasını da talep etti. Bu talebin başında Kurtlar Vadisi olmak üzere Şefkat Tepe, Sakarya Fırat ve Tek Türkiye vb gibi diziler geliyor.

Heyet Şunları da Ekledi: Anadilde eğitim hakkının anayasal güvenceye kavuşturulması, Anayasal vatandaşlık anlayışının benimsenmesi, Kürtlere statü tanınması, Kürtçede kullanılan ve yasak olan harflerin kullanımının serbest bırakılması, Koruculuğun kaldırılması; Yerleşim yerlerinin eski adlarının iadesi, Genel bir siyasi af çıkarılması, Abdullah Öcalan’ın serbest bırakılması, Andımız metninin kaldırılması, “Ne Mutlu Türküm diyene” ve benzeri yazıların silinmesi

Konuyla ilgili yorumlarınızı bekliyoruz…

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.655.221


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.