Pazar , 31 Mayıs 2020
Güncel
Anasayfa / İnternet / Kurtlar Vadisi Telif Haklarına Dikkat Edin

Kurtlar Vadisi Telif Haklarına Dikkat Edin

Bugün başıma oldukça ilginç bir olay geldi. Bu olay sonucunda beni takip eden arkadaşlarımı da uyarmak istedim.

Çevremizde bir çok blog yazarı arkadaş telif haklarına malesef dikkat etmiyor. Bazen ben de unutarak da olsa dikkat etmeyebiliyorum.

Bu dikkatsizlikler bazen başınıza bela açabilir. Çok şükür ki benim başıma bela açmadı. Fakat bugün yaşadığım olay sonucunda olayın ne kadar ciddi olduğunu kavramış oldum.

Kurtlar Vadisi Pusu Sezon Finali hakkında yazdığım yazı Pana Film Avukatları tarafından fark edilmiş. Bu yazım sonunda bana fikri mülkiyet haklarını ihlal ettiğime dair bir mail gönderdiler. Yazımda ise en ufak bir ihlal yoktu. Mesaj gönderdiğimde ise yanlışlıkla atıldığı bildirildi.

R10.net sitesinde de bu konuyu webmaster arkadaşlar ile tartıştık. Size önerim şu arkadaşlar. Pana Film bu konuda çok ciddi. Kesinlikle reklamın iyisi kötüsü olur demiyorlar. Hiçbir şekilde materyallerini kullandırmak istemiyorlar. Sitenizde yasalara uygun olmayan içerik varsa kaldırmanızı tavsiye ederim.

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.460.632


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.