Çarşamba , 4 Ekim 2023
Güncel
Anasayfa / off-Topic / Haber / Kürt Açılımı

Kürt Açılımı

Kürt Açılımı

AKP’nin ortaya attığı kürt açılımı bir çok tartışmaları da beraberinde getirdi. Bu tartışmanın en büyük ayağını da MHP oluşturuyor. Bu yazımda Devlet Bahçeli’nin ne kadar samimiyetsiz olduğunu sizlere aktaracağım.

MHP, AKP’yi bölücülükle suçlamaktadır. PKK yandaşı gibi göstermek istiyor. Kürt açılımını PKK’yı adam yerine koyma. Abdullah Öcalan ile ortak iş görme gibi göstermektedir. Şimdi Devlet Bahçeli’ye şunu sormak lazım. Abdullah Öcalan kimin iktidarında yakalandı ? Ve neden Apo asılamadı ? Tayyip Erdoğan’a urgan atan ve Apo’yu asın diyen Bahçeli neden sahtekarca davranıyor ? Kendi iktidarlarında asamadılar veya asmadılar. Neden şu an Tayyip Erdoğan’a sen urgan atıyorsun ?

Kürt Açılımı düşmanlığı yapıyor. PKK’yı adam yerine koyamazsın diyor. Yahu kim PKK’yı takıyor ? PKK hâlâ terör örgütüdür. Biz kesinlikle aksini iddia etmiyoruz. Ama Kürt dilinin özgürce konuşulması ve Kürt Dili ve Edebiyatı bölümünün açılmasında ne sakınca var ? Bu ülkede İngilizce özgürce konuşulmuyor mu ? İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü yok mu ? Nasıl olurda 12 milyon vatandaşımızın dilini ve kültürünü yasaklamaya kalkarız ? Biz kim oluyoruz ?

Bir de şu olaya dikkat edin. Bir anne düşünün bir oğlu TSK’da bir oğlu PKK’da. İkisi birbiriyle çarpışıyor. Biz PKK’nın başındaki itlere bir laf demiyoruz. Allah belalarını versin. Peki aralarında kandırılan çocuklarımız ne olcak ? Doğuya gelen imkanları mahveden PKK sizin ne imkanınız var diye halkı kışkırtmaya çalışıyor. Ona rağmen halk isyan etmiyor. Evleri basılıyor. Türkiye Cumhuriyeti’nden memnun olanlar çok büyük dertlere maruz kalıyor. Asker fotoğraflarını gizlemek zorunda kalan aileleri düşünün. Bizler gibi göğüslerini gere gere askerlik fotoğraflarını gösteremiyorlar. Çünkü PKK onların hayatlarını zehir ediyor.

Bizler PKK’yı bitirmek zorundayız. O halde PKK’nın kürtlerden beslenmesine izin veremeyiz. Kürt kardeşlerimize en güzel imkanları sunmalıyız. Biz ne kadar kürt-türk düşmanlığı yaparsak bu savaş hiçbir zaman bitemez.

MHP’nin karanlık tarihi türkçülük-turancılık ile bir nevi ırkçılık yapmakta ve bölücülüğün en hasını yapmaktadır. Türkiye sadece türklerin vatanı değildir. Türkiye Osmanlı torunlarının toprağıdır. Türkiye 72 milletten oluşan bir topluluk. Bunu kimse aklından çıkarmasın. Azınlıklara baskı yaparak bir yere varamayız.

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.655.221


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.