Cumartesi , 8 Ağustos 2020
Güncel
Anasayfa / off-Topic / Din / Kuran’ı Tarihe Gömmek(!) İsteyen Bakan’ın İbretlik Ölümü !

Kuran’ı Tarihe Gömmek(!) İsteyen Bakan’ın İbretlik Ölümü !

1184845_623366077686348_1962389134_nMuhakkak ki o Zikr’i (Kur’ân’ı) biz indirdik ve muhakkak onu koruyucu olanlar da elbette biziz! (Hicr – 9)

İşte biz bunu hayatın her köşesinde görüyoruz. Rabbimiz bunu bizlere her daim gösteriyor. Gösteriyor çünkü Rabbimiz’in ayetlerinin hiçbirinde şüphe yoktur.. 

Bu bağlamdaki yaşanmış olaylardan birini anlatan Onk. Dr. Haluk Nurbaki’nin yazısını sizinle paylaşmak istedim;

Rahmetli babam o zamanlar Konya’nın tek gazetesi olan “Babalık” gazetesinin başyazarı idi. Ondan işittiğim şu olayı aynen naklediyorum:

“Devrin ilk Maarif Vekillerinden (Milli Eğitim Bakanı) Necati Konya’ya gelmiş ve Latin harflerinin üstünlüğünü(!)

anlatmak üzere bir konferans düzenlemişti. Şehrin her tarafına yapıştırılan ilanlarda: “Eski Harflerle Birlikte Kur’an’ı da Tarihe Gömdük” yazıyor ve konferansın ertesi gün saat 10′da verileceği belirtiliyordu. Akşam, mükellef bir ziyafet verildi. Yemekten sonra bay Necati, ani bir apandist krizine yakalandı ve hemen hastahaneye kaldırılarak ameliyat edildi.

Gösterilen itinayı anlatmaya lüzum yok, bütün hastahane hatta Konya ayakta idi. Bay Necati kurtulmuş, fakat ne çare ki haddini aşarak Kur’an’a dil uzatmıştı.

Gece yarısı, imkansız denebilecek bir şey oldu ve Bay Necati’nin yatağı yan demirinden kırıldı. Hasta yere düşmüş ve ameliyat yeri patlamıştı. Ertesi gün saat 10′da, yani konferansın yapılacağı bildirilen saatte öldü!..

Kur’an’ı tarihe gömmek isteyenler, tarihin en kokuşmuş sahifelerine gömüldüler.

Kaynak: Onk. Dr. Haluk Nurbaki

KAYNAK: Zafer Dergisi, sayı 213, 1994. (NOT: Resmi kayıtlara göre Ankara’da ölmüş.)

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 7.214