Pazartesi , 18 Ocak 2021
Güncel
Anasayfa / İnternet / Eğlence / Külhani Restaurant Necatibey / Ankara

Külhani Restaurant Necatibey / Ankara

Yolumuz düştü yine Necatibey’e. Külhani Restaurant’a girdim. Restaurant ilk girişte fast-food self servis şeklinde bir mekanı andırıyor. Bir restaurant havasında değildi. Neyse geçtim içeri oturdum. Önümüze kocaman bir menü geldi 🙂 Bohça gibi bir şey. Öyle büyük menü gelmesine aldırış etmeyin. Bu ufaktan ufaktan hesap kabarık gelecek demek gibi bir şey bir sinyaldi.

Menülerinde çok iddialılar. Ankarada ilk Tescilli Adana Kebap diyorlar. Ama iddiaları biraz abartı.

Siparişimde bir fındık lahmacun, içli köfte ve tescilli adana kebap söyledim.

Şimdi başlayalım eleştirilerimize.

Mekan Düzeni

Mekan düzeni self servis fast-food restaurantları andırıyor. Ciddi bir restaurant düzeninde değil. Yani ciddi bir iş yemeğine veya sevgilinize evlilik teklifi için yemeğe çıkacaksanız tercih edilecek bir yer değil kesinlikle.

Garson Davranışları

Garsonlar aşırı derecede ilgisiz. Hesap ödemede, Çay beklemede, Sipariş vermede çok ciddi süre bekledim. Yarım saatten fazla oturmayacağınız bir yerde 1 saatten fazla oturdum diyebilirim.

Ürün Kalitesi

Ürünler gerçekten kaliteli sayılabilecek boyutta. Adana kebap, içli köfte ve fındık lahmacun bir harika idi. Fakat porsiyonlar inanılmaz derecede küçük. Yediklerime bakınca çok şey yediğimi sananlar yanılacaklar. Ürünler kaliteli ve porsiyonlar küçüktü. İçli köfte bildiğimiz içli köftelerin nerdeyse 1/3 boyutunda. Adana kebap sadece etten oluşuyordu diyebilirim. Yanına bir şeyler koymayı unutmuşlar (!) sanırım 🙂

Ücretlendirme

Ücretlendirme aşırı derecede astronomikti. Ayran, fındık lahmacun, adana, içli köfte yiyen bir adam sofradan aç kalkarsa ve 14.50 TL öderse gerçekten çok fahiş bir fiyat var demektir. Doymadığım zaman aşırı ücretler bana batıyor adeta.

Firma puanlamamız şöyle 6/10. Ürünleri kaliteli olmasa 6 puanı bile alamazdı. Gerçekten fiyat verilen hizmete göre çok pahalı.

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.492.919


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.