Çarşamba , 8 Temmuz 2020
Güncel
Anasayfa / off-Topic / Eleştiri / Koç Holding Markaları Boykot

Koç Holding Markaları Boykot

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş evresinden bu yana Osmanlı Ağacı’nın köklerini kemirerek büyümüş bir kaç aile vardır.

Bu ailelerden en büyüğü hiç şüphesiz Koç Grubudur. Vitali Hakko’nun şapka kanunu zoruyla 10 milyon şapka satması gibi Koç Ailesi’nin de Haim Naum’un torunları olması hasebiyle çok ciddi rantlar elde etmişlerdir.

Bu grup çoğu zaman rantını kaybetmemek için milletin zarar görmesine aldırış etmemiştir. Yıllardır bize otomobil satan Koç, Devrim Arabalarının karşısında durup, Devrim yolda kaldı yaygarası yapacak kadar Türk Milletini aptal yerine koymuştur.

Son dönemde dolar ve euronun dalgalanmaması ve faizin yüksek olmaması ile doğan güven ortamından rahatsız olan Koç Grubu, bu rahatsızlığını Gezi Olayları ile bizlere gösterdi. Yıllarca gizlice işlerini yürütenler şimdi kendilerini çok ciddi açık ettiler.

Ben bir turizmci olarak, %70’lere varan rezervasyon iptallerinin sebebi olan Koç Grubundan şikayetçiyim. Bizim gibi KOBİ’leri düşünmeyen, sırf rantları gidiyor diye yaygara koparanlara bir boykot zamanı gelmemiş midir ?

Sağolsun maliye de Tüpraş’a baskın vermiş. Artık devletimiz bu gruba bir ayar vermenin zamanı geldi diye kanaat getirmiş. Bana göre yüzyılın düellosu başlamıştır. Çünkü ülkeyi sarsabilecek güçteki bir gruba devletimiz ne yapacak göreceğiz.

 

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.465.762


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.