Salı , 18 Haziran 2019
Güncel
Anasayfa / off-Topic / Eleştiri / Klavye Delikanlılığı

Klavye Delikanlılığı

İnternet ülkemizde yaygınlaşınca bir çok yeni kelimede literatürümüze girdi. Klavye Delikanlılığı da bunlardan birisi.

Herkes klavye delikanlısı diyor da nedir bu klavye delikanlısı ?

Bana göre internette kimliğini vermekten korkan ve aynı zamanda bel altı vuracak kadar şerefsiz yazar topluluğudur.

Siteme bir çok klavye delikanlısı uğradı bugüne kadar. Hepsinin de ortak noktası bel altı vurmak ve kimliğini gizlemekten korkmak olduğunu gördüm. Bu tiplerin toplum içerisinde bir yer edinemediğini düşünmekteyim.

Bir baltaya sap olamamış tiplerin, kimliğini gizleyerek iş yapması ve insanlara çamur atması oldukça kolay. Başına da bir dert gelmeyeceğini sanıyorlar. Oysa çamur attıklarınız sizi mahvetmek istese bir kaşık suda boğarlar. Bilişim Teknolojileri diye bir şey var. Kim nereden nereye girmiş bu tespit edilebiliyor. Bir dava ile de sizin kim olduğunuz bulunur. Fakat kim uğraşacak böyle ucuz insanlar ile.

İnternet var oldukça klavye delikanlıları var olacaktır. Olmalıdır da. Yoksa onlar olmasaydı. Ciddi yazarların kıymeti bilinir miydi ? Eğer bir korkun yoksa benim gibi adını, soyadını, tel numaranı vereceksin. Çünkü ben bir şeylerin arkasında gizlenecek bir iş de yapmam ve bir şeyin arkasına da gizlenmem.

Bu yazı da tüm klavye delikanlılarına kapak olsun.

Saygılarımla,

Cihan KÜSMEZ

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.398.810


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.