Çarşamba , 7 Haziran 2023
Güncel
Anasayfa / Yazılım / Wordpress / Kategori – Etiket Dönüştürücü

Kategori – Etiket Dönüştürücü

Kategori ile Etiket arasında bir dönüştürücü olduğundan Kategori ile Etiket Arasındaki Fark yazımda bahsetmiştim. Şimdi bu dönüştürücü eklentisini nasıl yükleriz ve nasıl kullanırız onun hakkında kısa kısa bilgiler vereceğim.

Öncelikle admin panelinizden (/wp-admin) Araçlara gelin (/wp-admin/tools.php). Orada İçe Aktar (/wp-admin/import.php) bölümünü göreceksiniz.

Bu bölümde çevirisi yapılmamış ise Categories and Tags Converter diye bir link göreceksiniz. Oraya tıkladığınızda bir pop-up pencere açılacak. Bu pencerenin sağında Şimdi Kur bölümüne basıp kurulumu tamamlayacaksınız.

Kurulum yapıldıktan sonra artık dönüştürücü hazır. Daha sonra yine aynı yere gelerek aynı işlemleri yaparsanız son kısımda pop-up pencere açılmadan dönüştürücü çalışacaktır.

Kategori Etiket Dönüştürücü'den Bir Görünüm

Kategori Etiket Dönüştürücü'den Bir Görünüm

Yukarıda eklentinin anasayfasından bir kesit alınmıştır. Categories to Tags kategorileri etikete Tags to Categories de etiketleri kategoriye dönüştürme işlemi yapar. Plugin ingilizce olsa da anlamak için ingilizce bilmeye gerek yok. Arayüz oldukça anlaşılır. Dönüşümden sonra etiket veya kategoriniz kalıcı olarak silinir.

Facebook etiketini kategori yapmak isterseniz varolan etiketleriniz silinir. Bu da ufak tefek karışıklıklara sebep olabilir. Buna dikkat edin.

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.638.032


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.