Cumartesi , 8 Ağustos 2020
Güncel
Anasayfa / off-Topic / Karma Eğitim Sistemi Doğru mu ?

Karma Eğitim Sistemi Doğru mu ?

Kızlı erkekli sınıflarda rahat konuşmalar, gezmeler tozmalar… Evet,karma dershaneler, okullar, eğitim mekanları…

karma eğitim sistemi doğrumu

Böyle bır ortamda fıtraten günaha bulaşmadan yaşamak mümkün mü ? Kimse ben burada günaha girmem demesin, bunu söyleyen zaten yalan söylemiş olur. Sınıflarda koridorlarda bakışmalar gülüşmeler… Evet insanın nefsi ne derece kontrol altında olur sormak gerekir. Kendimizi düşünüyor muyuz? Biz ilk başta kendimizi düşünmemiz gerekiyor. Kendimizi eleştirelim, bir Nefis muhasebesi yapıp, Vicdanımıza soralım !

“O” bizi en iyi bilendir !

Rabbimiz bizi en iyi bilendir. Fıtraten bu ortamların da neler doğuracağını da biliyor ki bizlere ayetleri ve Peygamberi Sallahü Aleyhi ve sellam ile uyarıyor… Her an bizi bilen gören gözetleyen bir Rabbimiz varken kimse çıkıp diyemez ki ben bu ortamda, böyle bir ortamda günaha girmem… Hazreti Yusuf bile “Ben kendi nefsimizi temize çıkarmıyorum” derken biz günahkar insanlara ne oluyor da kendi nefsimizi temize çıkarıyoruz !

Evet biz O’nun bizi yarattığına inanıyorsak, gayet akılımıza yatar bir vaziyette şunu da anlamamız gerekir; Yaratıcı bizi, biz kullarını; O yaratmış ise ki Şüphesiz O, Allah bizi yaratmıştır; “Bizi en iyi bilen’de O’dur”.

Bir yazılımcı bir program yazsa, bu programcı yazmış olduğu programın işleyişini nerede ne tepki vereceğini bilmektedir. İşte Rabbimiz de bizim nerede ne tür tepkiler, hissiyatlar göstereceğimizi bilmektedir. Bu bağlamda da belli kurallar ortaya koymuştur. Bu kurallar dahilinde de kesinlikle Erkek-Kadın fıtraten, yabancı erkek ve yabancı kadın için yakınlık söz konusu olmamalıdır… Herkes tarafından bilinen bir söz vardır; “Ateş ile Barut yan yana durmaz” Evet bu söz gayet açık ve net bir şekilde konu ile bağlantılı olarak anlaşılıyor !

Kendimizi Kandırmayalım

Lütfen kendimizi kandırmayalım herkesi kandırabılırız ama kendimizi asla. Dershaneleri kapatmaya karşı çıkan taraflar bu ortamları bildiği halde bilerek ve isteyerek kapatılmasına karşı çıkıyor. Milletimizin ahlakının bozulması onlar için pekte önemli değil anlaşılan. Onlar para kazansın yeter. Tek amaçları bu çünkü. Onca insan dershanelere yığınla para ödüyor, bu durumda bu kişilerin, kurumların, belli cemaatlerin menfaatine oluyor. Amaçsa sadece Para’dan ibaret ! Maddiyat! Maneviyat acaba işin neresinde?

Aklını kullan !

Aklımızı kullanırsak bu olayların gösterilmeyen amacını görebiliriz. Müslümanlar olarak bilinçlenmemiz gerekiyor yapılan kötülükleri farkedip onlara fırsat vermememiz lazım.

Evet ! Dindar kesimle alakalı olan dershaneler, okullar ve eğitim alanları, tüm eğitim alanları lütfen, “Hayra giden yol da hayır olmalı” ifadesi ile bağlantılı olarak kızlı erkekli, kanı kaynayan gençlere siz karma eğitim vererek hayır mı yaptığınızı zannediyorsunuz? bunu bir sorgulayın, vicdanınıza sorun ! Alacağınız cevap bellidir !

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 7.214