Perşembe , 24 Eylül 2020
Güncel
Anasayfa / off-Topic / Kadınlarla Alışverişe Gitmek

Kadınlarla Alışverişe Gitmek

Düğün hazırlıklarımızın başladığı bu günlerde kadınlarla alışverişin ne kadar zor bir süreç olduğunu da anlamış bulunuyorum.

Bir kadın bir erkek dizisinde de bu konuya değinen çok güzel sahneler de vardı. Mesela resimdeki sahne fırın almak isteyen bir çiftin karar vermesini konu alıyor. Usta erkek fiyatları değiştiriyor. Kadın ise genlerinde olan pahalı olan iyidir mantığı ile pahalıya yöneliyor. Gerçekte pahalı olan ucuz olduğunu kadın bilmediği için ucuzunu bilmeden tercih ediyor. Ödeme noktasında erkek fiyatlarını değiştirerek kadına bir oyun yapıyor.

Şimdi düğün alışverişinde görüyorum ki ne kadar çok para harcıyoruz ve inanın harcanan paranın %90’ı kadının zevki için başka bir şey için değil. 😀 Eğer kadınlar olmasaydı erkekler bu kadar para harcamazdı herhalde.

Gelinlik, Bindallı, Kına kıyafeti, mobilya, beyaz eşya, perde, halı, düğün şekeri, düğün kuruyemişi, çeyiz vs. gibi bilimum düğün harcamalarında Allah erkeklere sabır ihsan etsin. Amin !

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.475.930


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.