Perşembe , 16 Temmuz 2020
Güncel
Anasayfa / off-Topic / Haber / İşte Mursi’nin son konuşması

İşte Mursi’nin son konuşması

mursi

Muhammed Mursi’nin darbe yapılmadan önce ki son konuşması adeta bir vasiyet niteliğinde. Konuşma internette tık rekorları kırıyor. Gerçekten insanı ister istemez duygulandıran bu konuşmayı mutlaka dinlemelisiniz.

İşte Mursi’nin Darbe’den önceki son konuşması

http://www.youtube.com/watch?v=fBSLwbyaQ_U

Haber ayrıntıları

Mısır’ın ilk seçilmiş cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’nin darbeden önceki son konuşması sosyal medyada bir hayli ilgi uyandırdı. Video sosyal medyada ‘tık’ rekoru kırıyor…

Mursi, bu konuşmasında şehitlerin kanıyla hep beraber kazanılan devrimi koruma çağrısında bulunuyor.

Hakkı ve hukuku korumanın bedelini gerektiğinde canıyla, hayatıyla ödeyebileceğini söyleyen Mursi, “Sizleri, çocuklarımızı; bizden sonra gelecek evlatlarımızı korumak istiyorum. Kızlarımız, geleceğimizin anneleri! Onlar çocuklarına anlatacaklar, ‘Adamdılar’ diyecekler.” şeklinde konuşuyor.

“Hiçbir zaman haksızlığa boyun eğmeyin. Hiçbir zaman alçalıp boyun eğmeyin. Vatanımızdan, hukukumuzdan, haklarımızın ve dinimizden en ufak taviz vermeyin.” diyen Mursi, “Bu haklarımızın bedeli için benim kanım akacaksa, ben bu kurbanı vermeye hazırım. Allah her şeye kadirdir. Kimse sizi aldatmasın. Sakın aldanıp tuzaklara düşmeyin.” diye devam ediyor ve şu duayı okuyor: “Ey Rabbimiz! Bizi doğru yola ilettikten sonra kalplerimizi haktan saptırma. Bize kendi katından rahmet ihsan eyle. Çünkü sen çok ihsan edicisin!”

Mursi’nin konuşması Yusuf Suresi’nden bir ayetle son buluyor. Allah buyuruyor: “Allah emrinde galiptir. Fakat insanların çoğu bunu bilmezler.”

Kaynak: haber7

Allah zalimler’in yaptıklarını yanına hiç şüphesiz koymayacaktır. Onlar kazandım(!) zannetse de aslında kaybedenlerin ta kendileridir…

Allah senden razı olsun Muhammed Mursi rabbim inşAllah seni rahata kavuşturacaktır.

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 520.493