Çarşamba , 27 Mayıs 2020
Güncel
Anasayfa / Teknoloji / İstanbul Bilişim Güvenli Bir Firma mı ?

İstanbul Bilişim Güvenli Bir Firma mı ?

İstanbul Bilişim Şikayet

İstanbul Bilişim AŞ’ye ait reklamları her yerde görüyorsunuz sanırım. Hatta şu an bu sayfada bile görüyor olabilirsiniz. Peki bu kadar reklam gücü olan bir Anonim Şirket ne kadar güvenli veya ne kadar dürüst ?

Buradaki yazıya bakarak biraz fikir alabilirsiniz.

Ben de burada kendi fikirlerimi paylaşacağım.

İstanbul Bilişim Neden Bu Kadar Ucuz ?

İstanbul Bilişim’in tek tercih edilme sebebi de bu zaten. Ben de buradan ürün alan bir müşteri olarak sizinle tecrübelerimi paylaşacağım. Biraz araştırma yaptım ve firmanın nasıl bu kadar ucuz verebildiğini öğrendim.

Firma ürünleri Dubai üzerinden getiriyor. Sony marka laptopları Sony Türkiye Distribütöründen almıyor. Tabi bunu nasıl beceriyor tam bilemiyorum. Fakat ürünleri distiribütörden ayrı olarak alıyor. Direk ürünü kendisi getirttiği için de ucuza satabiliyor.

Sattığı ürünlerin aynısı Türkiye piyasasında yok. Yani firma bir Sony Laptop getiriyorsa o marka hiçbir firmada yok. Sanırım Sony Türkiye Distribütörünün getirmediği ürünü piyasaya sürüyorlar. Tekel olan ve ithalatçı olan bir firma aradaki tüm karları topluyor. Sony Türkiye Distribütörü önce bölge distribütörlerine satar. Bölge distribütörleri de perakende mağazalara satar. Böylelikle 3 firma da para kazanır.

Fakat İstanbul Bilişim böyle yapmıyor. Direk son kullanıcıya kendi satıyor ve astronomik karlar elde ediyor. Bu da firmanın ucuza ürün satmasını sağlıyor.

İstanbul Bilişim Nasıl Bu Kadar Reklam Verebiliyor ?

İstanbul Bilişim usta ayak oyunları ile vergilerin bir çoğundan kendini sıyırıyor. Yukarıda verdiğim linkte nasıl LCD televizyonlara 1 $lık radyo bandrolü verildiğini görebilirsiniz. TRT’nin yapmış olduğu zarar ortada. Tabi bu durumda İstanbul Bilişim kazanıyor. Bu yolla da istediği kadar reklam bütçesi elde ediyor.

———————————————————————

Güncelleme: (03.11.2010)

Bir İSTANBUL BİLİŞİM A.Ş YETKİLİSİ yazmış olduğum yazıyı okumuş ve bana bir bilgi maili göndermiş. TRT Bandrolü olayının asılsız olduğunu tarafıma belgelerle ispatlamıştır. Ben de gerekli düzenlemeyi yapacağımı fakat mağduriyetim noktasında bir değişiklik yapmayacağımı kendisine belirttim.

Aşağıdaki iki adreste Avukat Yılmaz Çiçek’in yazısı bulunmaktadır. Kendisi İstanbul Bilişim AŞ. Vekilidir.

http://www.analitikbakis.com/NewsDetail.aspx?id=16139

http://www.haberciniz.biz/images/other/untitled-3-yeni.jpg


İstanbul Bilişim Güvenli Bir Firma mı ?

Ben İstanbul Bilişim’den Sony VPCF115FM Laptop aldım. Tuş takımları ingilizce sonradan tuş takımları ile oynanmış. Mesela özel karakterlerin bazılarını bulamıyorum. Bazıları da 2 kere basılmış. Klavye seti oldukça iğrenç. Bunun için şikayette bulundum ve bir şey yapamayız malesef dediler.

Artı olarak işletim sistemi gelirken dil problemi ile geliyor. Türkçe karakter problemi yaşıyorsunuz. Şu an bile Windows şifremi girerken ı harfi kullanıyorum i için. Fakat Windows açıldığında i harfi için i’ye basıyorum filan. Google Chrome ve Messenger’ın ingilizce gelmesi de bir garip.

Kod yazarları için özel karakterlerin yerlerinin farklı olması ve klavyede yazıldığı gibi olmaması çok kötü.

Sonuç: Ucuz etin yahnisi kara olur. Bir daha İstanbul Bilişim’den ürün almayı düşünmüyorum.

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.460.029


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.