Perşembe , 14 Aralık 2017
Güncel
Anasayfa / Teknoloji / İstanbul Bilişim Güvenli Bir Firma mı ?

İstanbul Bilişim Güvenli Bir Firma mı ?

İstanbul Bilişim Şikayet

İstanbul Bilişim AŞ’ye ait reklamları her yerde görüyorsunuz sanırım. Hatta şu an bu sayfada bile görüyor olabilirsiniz. Peki bu kadar reklam gücü olan bir Anonim Şirket ne kadar güvenli veya ne kadar dürüst ?

Buradaki yazıya bakarak biraz fikir alabilirsiniz.

Ben de burada kendi fikirlerimi paylaşacağım.

İstanbul Bilişim Neden Bu Kadar Ucuz ?

İstanbul Bilişim’in tek tercih edilme sebebi de bu zaten. Ben de buradan ürün alan bir müşteri olarak sizinle tecrübelerimi paylaşacağım. Biraz araştırma yaptım ve firmanın nasıl bu kadar ucuz verebildiğini öğrendim.

Firma ürünleri Dubai üzerinden getiriyor. Sony marka laptopları Sony Türkiye Distribütöründen almıyor. Tabi bunu nasıl beceriyor tam bilemiyorum. Fakat ürünleri distiribütörden ayrı olarak alıyor. Direk ürünü kendisi getirttiği için de ucuza satabiliyor.

Sattığı ürünlerin aynısı Türkiye piyasasında yok. Yani firma bir Sony Laptop getiriyorsa o marka hiçbir firmada yok. Sanırım Sony Türkiye Distribütörünün getirmediği ürünü piyasaya sürüyorlar. Tekel olan ve ithalatçı olan bir firma aradaki tüm karları topluyor. Sony Türkiye Distribütörü önce bölge distribütörlerine satar. Bölge distribütörleri de perakende mağazalara satar. Böylelikle 3 firma da para kazanır.

Fakat İstanbul Bilişim böyle yapmıyor. Direk son kullanıcıya kendi satıyor ve astronomik karlar elde ediyor. Bu da firmanın ucuza ürün satmasını sağlıyor.

İstanbul Bilişim Nasıl Bu Kadar Reklam Verebiliyor ?

İstanbul Bilişim usta ayak oyunları ile vergilerin bir çoğundan kendini sıyırıyor. Yukarıda verdiğim linkte nasıl LCD televizyonlara 1 $lık radyo bandrolü verildiğini görebilirsiniz. TRT’nin yapmış olduğu zarar ortada. Tabi bu durumda İstanbul Bilişim kazanıyor. Bu yolla da istediği kadar reklam bütçesi elde ediyor.

———————————————————————

Güncelleme: (03.11.2010)

Bir İSTANBUL BİLİŞİM A.Ş YETKİLİSİ yazmış olduğum yazıyı okumuş ve bana bir bilgi maili göndermiş. TRT Bandrolü olayının asılsız olduğunu tarafıma belgelerle ispatlamıştır. Ben de gerekli düzenlemeyi yapacağımı fakat mağduriyetim noktasında bir değişiklik yapmayacağımı kendisine belirttim.

Aşağıdaki iki adreste Avukat Yılmaz Çiçek’in yazısı bulunmaktadır. Kendisi İstanbul Bilişim AŞ. Vekilidir.

http://www.analitikbakis.com/NewsDetail.aspx?id=16139

http://www.haberciniz.biz/images/other/untitled-3-yeni.jpg


İstanbul Bilişim Güvenli Bir Firma mı ?

Ben İstanbul Bilişim’den Sony VPCF115FM Laptop aldım. Tuş takımları ingilizce sonradan tuş takımları ile oynanmış. Mesela özel karakterlerin bazılarını bulamıyorum. Bazıları da 2 kere basılmış. Klavye seti oldukça iğrenç. Bunun için şikayette bulundum ve bir şey yapamayız malesef dediler.

Artı olarak işletim sistemi gelirken dil problemi ile geliyor. Türkçe karakter problemi yaşıyorsunuz. Şu an bile Windows şifremi girerken ı harfi kullanıyorum i için. Fakat Windows açıldığında i harfi için i’ye basıyorum filan. Google Chrome ve Messenger’ın ingilizce gelmesi de bir garip.

Kod yazarları için özel karakterlerin yerlerinin farklı olması ve klavyede yazıldığı gibi olmaması çok kötü.

Sonuç: Ucuz etin yahnisi kara olur. Bir daha İstanbul Bilişim’den ürün almayı düşünmüyorum.

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.349.338


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.
 • elif

  İstanbul Bilişim'den sahte bandrolle ürün alanların da aslında suçlu olduğunu ve bunun cezası olduğunu biliyor musunuz?

  Ve merak ettiğim tüm bu yolsuzlukların karşılığında İstanbul Bilişim ne gibi bir ceza ödedi.

  • ne gibi bir ceza ödediğini bilmiyorum. Alanlar da suçludur elbette. (fakat biliyorsa) Ama bir firma İstanbul'un göbeği Mecidiyeköy'de satış yapıyorsa o zaman bir müşteri bunu nasıl bilebilir ? Devletin kontrol mekanizması nerde ?

 • dirhem

  müşteri bilemez elbette, aslolan bu olaydan sonra tüketici olarak daha dikkatli olmamız ve eminimki suçlularda cezasını çekecektir.

 • elif
 • İsmi gerek yok

  Kesinlikle tavsiye etmem .Medya da böyle bir haber çıkıyorsa kesin birşeyler vardır yoksa durduk yere binlerce firma arasından bunu bulupta işinden gücünden olmaz ..
  http://www.teknolojirehberim.com/genel-teknoloji-

 • ismi gerek

  "İsmi gerek yok " yani sayın O..K.. daha önce İstanbul Bilişim A.Ş nin ekmeğini yemiş olman ve teknolojirehberim.com sitesi yani sana ait olan bu sitede bu tip yazılar yayınlaman hiç hoş değil. Sonuç itibariyle sende bu İstanbul Bilişim A.Ş de çalışırken her yönüyle savunuyordun çıkınca böyle yazılar yazman hoş değil ama sorun da değil sen yazarsın ben cevaplarım.. Cevapsız hiç bir soru yok .. Bu haber yeni değil eski bu sefer doğan medya üzerinden gittiler ..

 • ismi gerek

  Buyrun arkadaşlar "isme gerek yok" yazan kişi ve başka yerde teknoloji rehberim linki ..
  http://img690.imageshack.us/img690/6536/201011261

  http://askmen.mynet.com/forum/threads/14682-%C4%B

  Aynı sayfa da semra.yildirim85 google bir aratın bakalım..

 • elif

  benim anlamadığım herşey açığa çıkmış belgelerle, isimlerle yasal olarak suçlu bulunmuş hala kim neyi savunuyor?

  yüzsüzlüğün bu kadarı, söyleyecek birşey bulamıyorum.

  İstanbul Bilişim Calısanları Türkiyenin Bilinen En gözde Forum Sitelerinde Ellerinde Bulunan Ürünleri Överek linkler Bırakıyor. Donanım Haber,chip,forumturkiye,türkiye Forum vs vs Türkiyenin Bilindik 20 Forum sitesine Haftalık Adambaşı 40 Link Bırakıyorlar Böylece Alexa Yorumlarında İstanbul Bilisim İlk sıralara yükseltilmeye Calısılıyor.

  devamı için
  http://istanbulbilisimm.blogspot.com/

 • serkan

  vala bi klavye yi dili göstermişsin makaleyi yazan zat sende bilgisayar kullanmayı biliomusun ya 😀

 • seni burda yazdırmaya tenezzül ettirecek kadar bildiğim kesin 🙂

 • Ercan

  @Cihan KÜSMEZ … Hazır cevabından ötürü tebrik ediyorum…Kapak güzel oturmuş 6 ay götürür artık 🙂

 • hulki

  tevatir etmişler…bırakın millet biraz ucuz ulaşssın teknolojiye..avrupada bir aylıkla en kral 3D li lcd tv ye sahip olabilirsiniz ama tr de en az 6 ay çalışmak gerek..

 • hulki

  elif der ki:

  20 Ekim 2010 tarihinde, saat 13:20

  İstanbul Bilişim’den sahte bandrolle ürün alanların da aslında suçlu olduğunu ve bunun cezası olduğunu biliyor musunuz?

  Ve merak ettiğim tüm bu yolsuzlukların karşılığında İstanbul Bilişim ne gibi bir ceza ödedi.

  esas suçlu sensın elinin hamurunu yıkada gel

 • hulki

  işin gerçeği sonuçta türkiyede bu gibi kuruluşlar yüzünden ülkemiz ilerlemiyor..onlar vergi kaçırıyor biz vatandaş olarak fakirliyoruz tabi onlar birazdaha zenginleşiyor..ama güçlülere yine bişey olmuyor..olan bize oluyor

 • ilyas

  onu bunu bilmem nerde yalancı sahtekar,var hepsi istanbul bilişim ve teknik servisindedir bunu idda edenlerden biriyim bilişim kadar sahtekar bir şirket ömrumde görmedim…bunlardan azmı çektim göya bizde ucuz diye gidip samsung lcd tv aldım almaz olaydım anamdan emdiğimi burnumdan getirdiler 200 300 fazla ver başka yerden al neden mi?çünki bunların servisi 5 para etmez neyin servisi olduguda belli değil birinde başka servis diğerınde başka servis adı,ama bir kaç kurus fazla ver ana bayınden al derim ben saygılarımla ….

 • direkten dönen adam

  laptop alcaktım direkten döndüm artık benden ba(y)bayı alırlar.
  bu bilgilendirme için teşekkürler

 • hack1453

  burda o kadar yorum yazılmış hepsi boş bi ürün alacaksan kendin araştırırsın mağazadaki çalışana bunu alsam şunumu alsam diye sorarsan istanbul bilişim değil neresi olusa olsun köserler adam hangi ürünü elinden çıkarmak istiyorsa onu över ikincisi istanbul bilişimden çok çok uygun fiyata toshıba laptop ve sony led tv aldım iki seneye yakın oldu ikiside sorunsuz çalışıyo ve 2300 tl ye aldığım led tv ye sony shop ta 4500 tl demişlerdi fiyat farkı ortada sony shop ta garantili ancak bu kadar fiyat farkı varken garantisi batsın sonuçta sony kolay kolay arza yapmaz kullanıcıdan kaynaklı olmadığı sürece tabi ha diğer türlü düşünenler varsa kazık yemeye devam edebilirler

  • aziz

   aldıgın sony çin malı bende aldım almaz olaydım bu şirketin iki yakası bir araya gelmesin hiç ilgilenmediler başka bir serviste yaptırdımparamla bide servis müdürleri var SERDAR BEYLERİ namaz kılıyorsan namazlarına talibim.hakkım ne sana nede şirketine helal etmiyorum.

  • aziz

   led ekran fiatı ne kadar biliyormusunuz 1400tl.
   bilişim verdigi fiat garantisi olan led tv. 1950tl.

 • gökhan

  yaa arkadaşlar bir düşünsenize teknosada gold ve vatan gibi elektronik marketlerde aynı ürün fiyatları yüksekken istanbul bilişimde neden ucuz adamlar işi bilmese o fiyata satarlarmı hiç

 • ati

  50” tv alıcaktım yorumlar ciddi ciddi direkten döndürdü teşekkür…

 • Ata

  Ben Yeni iPad alıcam 32 GB+WİFİ+4G TÜM TEKNOLOJİ MAĞAZALARINDA 1800 TL CİVARINDA İKEN İSTANBUL BİLİŞİMDE 1689 TL SİZCE ALIYIM MI? EN KISA SÜREDE CEVAPLAYACAĞINIZI UMUYORUM

  • iyi günler, firmadan bir şey alıp alamayacağınıza biz karar veremeyiz. O sizin kararınızdır. Biz yaşanan olayları ve firma hakkındaki haberleri yayınladık sadece.

 • Anonim

  peki nereden alalım bari bi görüş alalım

 • cılgın

  abi valla bu kadar yorumu gördüm notebook alacaktım siteye üye olmak için istanbul bilişim yazdım arama motoruna bi baktım şikayet yazıyor sonunda tıkladım ALLAH dan tıklamışım verilmiş sadakam varmış 🙂 yoksa şemsiye hesabı acılmayacak tı bu kadar insan şikayet ediyorsa mutlaka bir sorun vardır diyerek en son yazılan şikayettellerden ürün kodlarını alıp bilişimi aradım ve adamların ne cektiklerini anladım.ve ben bu kanıya vardımistanbul bilişim den bırak elektronik eşyayı toplu igne bile alınmaz bunlar elin amerikalısını alır gelir klonlayıp müşteriye al bu senin ölmüş baban diye satar sizi gidi yaramazlar sizi

 • Anonim

  İstanbul Bilişim müsterilerini mağdur eden bir firma o yüzden uzak durmak gerekiyor.Yaptıkları ufak indirimlere kanmamak gerek yoksa başınız sonra çok ağrıyor.Bunlardan bi çamaşır makinesi aldık başımıza gelmeyen kalmadı.Başınızı ağrıtmak ve adamların peşinden koşmak istemiyorsanız bunlardan uzak durun.

 • Yusuf Dalkıran

  İstanbul Bilişim markasına güvenip 2012 de 2.000 TL verip bir Iphone 4S aldım. Fakat gelen ürün arıza çıkardığında İstanbul Bilişimin gerçek yüzüyle tanıştım. Bu markalasmıs ısmın arkasının boş olduğunu gördüm. Ürünü 3. defa göndermeme rağmen henüz sonuca ulaşılamamıştır. Sorun giderilmemiştir. Size tavsiyem bu siteden bu markadan alışveriş yapacağınıza gidin spot, garantisiz bir cep telefonu alın bence daha mantıklı en azından telefonumun garantisi yok der işin içinden çıkarsınız. Hoş ben burada satılan telefonlarında garantili olduğuna da artık inanmıyorum. Paranıza ve kendinize yazık edip bu siteden tlf almayın ben aldım, yanıldım siz bu yanlışlığa düşmeyin. Paranızla rezil olmayın…!

 • fatih

  peki nerden alıcaz abi lütfen cevap verin 1500 liram var telefon alıcam sağlam bir yer önerebilir misiniz şimdiden teşekkürler

 • caglar

  internette bu kadar yorum varken buradan ürün almak biraz cesaret ister. az kalsın lg g3 siparişi veriyodum

 • Ekrem UZUN

  LÜTFEN DİKKAT:
  Arkadaşlar önemle uyarıyorum. Sakın ola ki İSTANBUL BİLİŞİM mağazalarına
  güvenmeyin. Bu mağazadan almış olduğum “0”
  IPHONE 5S telefon kayıt dışı çıktı. Altıktan 2 gün sonra TUTKCELL bana
  attığı mesajda telefonun kayıt dşı
  olduğu ve kapanacağı bildirildi. İşin
  ilginç tarafı faturadaki İMEİ Numarası farlı, Telefonun içindeki İMEİ
  numarasının farklı oluşu. Yani bir sürü apitik kopitiklik var işin içinde.
  Kısacası kayıtsız yutdışı telefonlar satıyorlar. Durumun düzeltilmesi için
  İSTANBUL BİLİŞİM yetkilileri ile günlerce, defalarca telefonlaşmama rağmen
  çözülemedi. Günlerce işimi boşlayıp yollarda kaldım.Yani paran ile rezil olmak
  isteyenler için bire bir. Benden özür dileyip yeni cihazla değiştirmek ya da
  iadeyi hemen kabul etmek yerine müşteriyi caydırmak için ellerinden ne
  geliyorsa yapıyorlar. Sakın ha sakın haa diyorum, başka bir şey demiyorum
  Allaha havale ediyorum. Sakın ola ki sizde tercih yaparken bir kere değil hele
  İstanbul Bilişim ise en az 5-6 kere düşünün. Yani 2 kuruş ucuz olmasına
  atlanmayın..

 • Erdin

  İstanbul Bilişim teknik servisi rezalet. Bu firmadan aldığım Sony Z2 model telefonum su geçirdi. Sony’nin sitesinde telefonun 1.5mt. derinlikte su geçirmezlik özelliği olduğu yazıyor. Servis elemanı bunun yanıltıcı olduğunu söyledi. Garanti kapsamındaki telefonun ekran değişimi için 650 TL ücret istedi. Biraz araştırma yapınca başka firmaların su geçirme olayı karşısında 1 e 1 değişim yaptığını öğrendim. Hakkımı aramak için tüketici mahkemesine basvurdum ve sonucu bekliyorum. İstanbul Bilişim benim için bitmiştir!!!

 • Eddd

  Tek kelimeyle üç kağıtçılar,bana yanlış ürün gönderdiler,müşteri hizmetleri rezalet,burdan alışveriş kesinlikle yapılmaz

 • M CAKIR

  KESİNLİKLE UZAK DURUN TAMAMEN KAPTI KAÇTI.

  ISTANBUL BILIŞIMDEN SONY Z3 COMPACT TELEFON ALDIM , KULAKLIK GIRIŞI VE HAFIZA KARTI YERI BOZULDU AYRICA EKRANI KALKTI TAMIR IÇIN SERVISE VERDIM 1 HAFTA SONRA VATANDAŞ BENI ARADI HAFIZA KARTI YERINI ZORLAMIŞSINIZ VE KIRILMIŞ 100 TL KARŞILIĞINDA YAPABİLİRİZ DEDİ ( HAFIZA KARTI GİRİŞ YERİNİ NASIL ZORLAYABİLİRİM O DA AYRI Bİ KONU) BENDE YAPMAYIN O ZAMAN DEDİM BU GÜN ALDIĞIMDA BİR BAKTIM TELEFONUNUN HİÇ BİR ARIZASINI GİDERMEMİŞLER TELEFON AÇIP GÖRÜŞTÜĞÜMDE İÇİNDE 1 PARÇA KIRILMIŞ DİYE BÜTÜN TELEFON GARANTİ KAPSAMI DIŞINDA KALMIŞ DEDİLER .. SERVİSLERİDE DGB DİYE Bİ YER KESİNLİKLE UZAK DURUN ARKADAŞLAR..

 • BilgisayarBilimi

  Bilişim Teknolojileri ve Yazılım, Bilgisayar Bilimi, Kodlama dersi öğretmen ve öğrenci rehber sitesidir. BTY, FP-BTR, BTR, Bilgisayar Öğretmeni, Bilgisayar Öğretmenliği
  http://bilgisayarbilimi.net

 • alpaslan öztürk

  SÖZLERİNE GÜVENİLECEK BİR FİRMA DEĞİL.ÇAMAŞIR MAKİNASI SATIN ALDIM ÖDEMEYİ YAPTIM EN GEÇ DÖRT GÜNE TESLİM DEDİLER ONGÜN OLDU MAKİNA GELMEDİ KARGONUN TLF NUNU VERDİLER ORYADA ULAŞILAMIYOR OYALAYIP DURDULAR İADE TALEP ETTİM BAKALIM İKİ ÜÇ GÜN İÇİNDE HESABINIZA PARA GEÇECEK DEDİLER İNŞALLAH HESABA GEÇERLER,ANLAYACAĞINIZ ARKADAŞLAR KESİNLİKLE GÜVENİLİR DEĞİL.