Çarşamba , 27 Mayıs 2020
Güncel
Anasayfa / İnternet / ISS’ler Bizi Tehdit Ediyor

ISS’ler Bizi Tehdit Ediyor

Zaman Gazetesinde bir haber okudum. (İnternet servis sağlayıcıları kaçak kullanıma karşı abonelerini uyarıyor) Bunun üzerine bu yazıyı yazmak istedim.

Bir çok İnternet Servis Sağlayacı firma apartman gibi yerlerde ortak kullanılan internetten rahatsız. Ama Türkiye’deki yasalardan kaynaklı olarak sanırım pek bir şey yapamıyorlar. Eğer ellerinden gelse canımıza okurlar 🙂

Firmalar bizleri korkutarak bu uygulamanın önüne geçmeye çalışıyorlar. Korkutmayı da hukuksal konulardan yapıyorlar (hani halkımız hukuktan pek anlamıyor ya) Diyorlar ki sizin hesabınız üzerinden bir suç işlense sorumlu sizsiniz vs. vs. Yahu gidin işinize. Bir insan birini tanımasa internetini paylaşır mı ? Saf mı bu kadar adam.

İşte bunu yapıyorlar ki millet interneti paylaşmasın. Paylaşmasın ki daha çok para kazansınlar. Vallahi Türkiye’ye Fiber Optik teknolojisini haram gören ISS’ler olduğu sürece ben bu adamlara acıyamam. Kimse kusura bakmasın. Türk Halkı Fiber Optik Teknolojiyi hak ediyor. Ama ne yazık ki 5 kuruş fazla para kazanmak adına kotalı 1 mbit internetlere mahkum ediliyoruz. Bir de utanmadan bizleri ortak kullanmaktan kaçınmamız için tehdit ediyor.

Allah bizi bu ISS’lerin şerrinden korusun. Amin ! 🙂

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.460.031


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.