Çarşamba , 4 Ekim 2023
Güncel

Windows

Microsoft’un işletim sistemi Windows hakkındaki yenilikleri Cihan Blog Windows’tan takip edin.

Masaüstü İçin En Güzel HD 20 Fotoğraf

Bilgisayarın insan hayatında önemli bir parçaya sahip olduğunu  biliyoruz.Bilgisayarımızın ekranına bakarak rahatlamak herkezin hakkı.Düz soğuk ve sade ekrana bakarak kimse içini karartmak istemez.Sizler için yaptığımız yeni çalışmada doğa fotoğraflarından oluşan en güzel 20 doğa fotoğrafını sizlerle HD olarak buluşturacağız. Devamını Oku »

App Store Büyüyor!

Her geçen gün uygulamalarına yeni uygulamalar katan App Store 1.3 milyon uygulamaya ulaştı. Iphone’nin akıllı telefon sektöründe en büyük kozlarından olan App Store Haziran ayı içerisinde 1.2 milyon uygulamaya ulaştığını duyurmuştu.4 ay gibi kısa bir sürede uygulamlarına 100.000 den fazlasını ekleyen App Store oldukça büyük bir başarı.1.3 milyon uygulamaya ulaşan App Store aynı zamanda Google Play’ıda yakalamış oldu.Diğer işletim sistemlerinin ... Devamını Oku »

Windows 9 Geliyor

Microsoft Windows 9 için haber verdi .Sabırsızlıkla beklediğimiz yeni işletim sistemine kavuşmak için çok az bir zaman kaldı .  30 Eylülde Windows 8’in geliştirilmiş versiyonu windows 9 yayınlanacak  . Microsoft tam sürüm değil sadece beta sürümünü yayınlayarak kullanıcı görüşlerine göre geliştirecek . Microsoft’un Windows 9’u “Thereshold” kod adı ile kullanıcılarına sunacağını ve üstünde çalışılarak geliştirilmiş tam sürümünü sunacağını belirtti . ... Devamını Oku »

Microsoft’un 8.1 Güncelleme Yenilikleri

Microsoft Windows 8.1 için Salı günü güncelleme yayınlamıştı . Güncellemede yenilikler farkedildi .   Microsof bizlere söylemediği  KB2975719 adı verilen 171MB boyutundaki güncellemede ;   TouchPad  Miracast Alma API SharePoint Online Bu sıraladığımız 3 Uygulamada daha az oturum açma yenilikleri getirdiği söylenmişti .   Fakat Microsoft’un bizlere söylemediği bir yenilik daha getirmişti . Bu yenilikler Microsoft uzmanı Paul Thurott tarafından farkedildi . Bizlere söylenmeyen ... Devamını Oku »

En iyi 10 Anti Virüs Yazılımları

1) Kaspersky Her geçen gün ortaya çıkan ve sayısı 125.000’i bulan yeni kötü amaçlı programlar nedeniyle anti-virüs koruması bir lüks değil gerekliliktir. Bilgisayarınızda etkili bir anti-virüs korumasına ihtiyaç vardır ve siz yönetilmesi kolay bir anti-virüs çözümünü hak ediyorsunuz.Ödüllü anti-virüs; bilgisayarınızın korumasının temel taşıKaspersky Anti-Virus 2013; indirilmesi, yüklenmesi ve çalıştırılması kolay bir üründe, bilgisayarınızın ihtiyaç duyduğu temel anti-virüs teknolojilerini sunuyor. Kaspersky ... Devamını Oku »

Sudan Ucuz Laptoplar Geliyor

    Microsoft’un yeni ve “sudan ucuz” Windows’lu laptopları, Google’ın Chromebook’una meydan okuyor! Microsoft birçok farklı teknoloji alanında aktif bir kuruluş ve hemen hepsinde zirveye oynuyor. Nitekim uzun süredir laptop sektöründe bir şeyler yapmayı planlıyor ama bir türlü harekete geçemiyordu. Aradan geçen zaman içerisinde gerekli hesap kitabı yapan Microsoft, artık büyük ölçüde konuya hakim olan Google’ın Chromebook’larına karşı çok güçlü bir ... Devamını Oku »

Bilgisayarınız Jet Gibi Olsun

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere bilgisayarımızı nasıl hızlandırabileceğimizi anlatmaya çalışacağım. Öncelikle bazı programlar indirmemiz gerekiyor. 1)Bilgisayarınızın problemlerini halleden programımız olan ‘ComboFix‘ bu programı bilgisayarınızı güvenli modda başlattıktan sonra kullanmanızı tavsiye ediyorum. 2)Bilgisayarımızın performansını etkileyen en önemli faktörlerden biride sürücülerin güncel olmamısıdır. Bu durumu halletmek için ‘DriverScanner‘ programını öneriyorum. 3)Bilgisayarınızın ekran görüntüsü performanısı etkileyen Directx, Redist gibi bileşenlerini yükleyin. 4)Disklerinizi birleştirin.Bunun için ... Devamını Oku »

Windows’ta CON İsminde Klasör Oluşturmak

Windows'ta“con” isminde bir klasör oluşturmayı denediğimizde bir hata alıyoruz. Nasıl “con” adında bir klasör oluşturabiliriz ? Devamını Oku »

Windows 8.1′in İlk Güncellemesi Sızdırıldı

Windows 8.1’e gelecek ilk büyük güncelleme Mart ayındaki çıkışından önce internete sızdırıldı,, resmi olarak sunulmasa da birçok İnternet sitesine düştü bile. İşte detaylar. Devamını Oku »

Samsung Laptop’a XP Kurulumu | Bios ayarları

Merhabalar arkadaşlar, Yeni laptop’umun grafik konusunda kasmasından dolayı sistemi değiştirmek zorunda kaldım. Yüklü olan sistem Windows 8‘i; Windows’un bir o kadar eski fakat ünlü işletim sistemi XP ile değiştirmek durumunda kalmıştım. Bu olayı şu yazımda anlattım. Devamını Oku »