Pazar , 24 Haziran 2018
Güncel
Anasayfa / off-Topic / Din / İslami Evlilik Siteleri

İslami Evlilik Siteleri

İslami Evlilik

İslami Evlilik Siteleri kervanına her geçen gün bir yenisi ekleniyor. Gönülden sevenler, muslimlife, hayırlı kısmet vs. Bu tarz sitelerin iddiaları şu İslami Evlilik yaptıracaklar. Yani dindar bir eş bulacaklar.

Peki şunu sormak lazım. Nasıl bulacaksınız ? Resmine, boyuna, endamına, vücut hatlarına bakarak mı evlenecek insan ? Bu mudur islami evlilik ?

Bir başka soru da şu. Bu siteler inanılmaz derecede Google’a reklam veriyorlar. Hesaplarıma göre aylık 1 milyardan fazla reklam giderleri var. Eğer bu iş Allah rızası içinse ve dindar insanları evlendirmek ise bu kadar reklam da veriyorlarsa bu insanlar ya çok dindarlar ya da altında bir şey var.

Ben bunun çok dindar olduklarından ileri geldiklerini sanmıyorum. Çünkü bu tarz sitelerde Gold üyelik paketleri mevcut arama sıralarında üst sıralara çıkıyorsunuz bu üyelik paketi ile. Bu üyelik paketi de ücretli. İslami Evlilik sitesinde paralı üyelik bölümü 🙂 Bakınız : Gönülden Sevenler Gold Üyelik

Yine aynı ekip istanbulevlilik.com, izmirevlilik.com, ankaraevlilik.com sitelerini kurmuş. Evlenme gibi halis niyeti olan insanların duygularını sömürerek para kazanmak çok da etik sayılmaz. Bir çok büyük firma da bu sektöre el atmaya başladı. Bu tarz evlilik ve arkadaş siteleri ile üyeler sırf sevgili bulmak veya eş bulmak adına bütün kişisel bilgilerini döküyorlar. Bu da reklamcılar için inanılmaz bir fırsat. Şu an Aydın Doğan gayet.net i kurarken, Gittigidiyor da neden izmir.net, istanbul.net vs. gibi siteleri kuruyor anlayınız.

Sizlerin hakkında ayrıntılı bilgi toplayan bu sitelerin amacı size sevgili bulmak veya evlendirmek değil. Direk kişisel bilgilerinizi alıp reklam firmalarına bunu satmaktır.

Mesela siz kayıt oldunuz. Yaşınız 22, cinsiyet bayan, yaşadığı yer izmir, uyruk tc, sevgili arıyor, alkol kullanıyor, dindar değil vs. vs. Reklamcı şimdi iç çamaşırı reklamı yapacak örneğin erotik çamaşırlar satacak. Eee bu profilin maili belli değil mi ? Direk bu kişiye erotik çamaşır reklamı geliyor. Ne garip değil mi ? İşte sizler böyle kullanılmaktasınız.

O yüzden İslami Evlilik Sitesi vs. gibi şeylere kanmayın.

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.296.791


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.